indirline.com, program indir, indir
16 Aralık 2018 , Pazar             Aktif Ziyaretçi: 21608
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Yandex Metrica, Kullanıcı Verilerini Analiz Ediyor
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Honor Play'den Yılbaşına Özel Fiyat!
 5G Galaxy S10'dan Yeni Bilgiler
 Google'ın Yapay Zeka İlkeleri
 Opera, Android Tarayıcısına Dijital Cüzdan Ekledi
 Fortnite'tan Rozet Hediyeli Etkinlik
 Netflix Anlık Tekrar Oynatmayı Test Ediyor
 Apple, Tumblr'ın App Store Yasağını Kaldırdı
 Sony'den PS4 Kullanıcılarına Hediye
 MacOS Mojave Güncellemesi Vega'ya İşaret Ediyor
 Apple, Kendi iPhone Modemini Yapabilir
 İlgili haberlerin tümü
 
  Yandex Metrica, Kullanıcı Verilerini Analiz Ediyor
Yandex Metrica, Kullanıcı Verilerini Analiz Ediyor

Yandex, İstanbul'da düzenlediği etkinlikte internet tabanlı platformlarda kullanıcı odaklı analizler için geliştirdiği çözümleri paylaştı.
Eklenme Tarihi: (11.10.2018 12:28:01)
Okunma Sayısı: 35

Yandex'in, Kolektif House Levent'te düzenlediği Kullanıcı Odaklı Analiz etkinliğine, sektörde önde gelen şirketlerde ve ajanslarda görev yapan 100'e yakın teknoloji çalışanı katıldı. Etkinlikte, Yandex Metrica ürününün özelliklerinin yanı sıra son dönemde hayata geçirilen yenilikler ve geleceğe ilişkin bilgiler paylaşıldı. 

>

Yandex Metrica Pazarlama Müdürü Alexandra Kulachikova, Yandex olarak İstanbul'da ikinci kez Metrica etkinliği düzenlediklerini belirtti. Alexandra Kulachikova bu ikinci etkinlikte, kullanıcı davranışlarını anlamanın önemine odaklandıklarını söyledi.

Açılış sunumunu yapan Yandex Metrica Ürün Müdürü Ksenya Anikeeva, ücretsiz bir ürün olan Metrica'nın en büyük haber siteleri de dahil olmak üzere Türkiye'de 13 binden fazla site tarafından kullanıldığını söyledi. Ksenya Anikeeva bu bölümde, Metrica'nın kullanıcı raporları ve oturum kaydı özelliklerinin hangi faydaları sağladığını anlatırken, ısı haritası ve A/B testi gibi diğer özelliklerin de avantajlarını katılımcılarla paylaştı. 

Yandex Metrica kullanıcıları daha iyi anlamaya ve en doğru çözümleri geliştirmeye yardımcı oluyor

>

İnternet tabanlı işleri geliştirmek, dönüştürmek ve başarıya ulaştırmak için veri odaklı kararlar vermenin büyük önem taşıdığını belirten Ksenya Anikeeva, sözlerine şöyle devam etti: Metrica ile kullanıcı verilerinden ilham almayı sağlıyoruz. E-ticaret sitelerinde, haber sitelerinde veya diğer web platformlarında yaşanan tüm olumlu ve olumsuz kullanıcı deneyimlerini bilmenin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Yandex Metrica olarak kullanıcı deneyimini ortaya koyan verileri, farklı bakış açılarıyla analiz etmeye çalışıyoruz. Bu analizler de kullanıcıları daha iyi anlayarak en doğru çözümleri geliştirmeye yardımcı oluyor. Metrica ile örneğin e-ticaret tarafında müşteri segmentasyonu yapabiliyoruz. Segmentasyon, kullanıcıları gerçek bir müşteri kitlesine dönüştürmenin ipuçlarını veriyor. 

Etkinlikte konuşan AppMetrica Ürün Müdürü Alexander Lukin ise mobil analiz platformu AppMetrica'nın özelliklerinden bahsetti. Alexander Lukin, AppMetrica'nın entegre olduğu uygulamalarda hedef kitleyi gelişmiş segmentlere ayırmaya ve onlarla push-bildirimleri yoluyla iletişim kurmaya olanak tanıdığını belirtti.

Etkinliği ikinci bölümünde, Metrica'nın sunduğu çözümleri deneyimler üzerinde gösteren vaka incelemeleri yapıldı. Kurumlarda veri odaklı bir kültürün nasıl oluşabileceğini masaya yatıran toplantının ardından, katılımcıların en faydalı Metrica özelliklerini uygulamalı bir şekilde öğrenebildiği bir başka çalışmayla etkinlik sona erdi. 

>  


Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |