indirline.com, program indir, indir
19 Kasım 2018 , Pazartesi             Aktif Ziyaretçi: 20386
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > AB'nin Yeni Vergi Tasarısı Engele Takıldı!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Apple, T2 Yongasındaki Önlemi Doğruladı
 İşte İşin Geleceğini Dönüştüren Üçlü
 Turkcell Global Bilgi Dünya Birincisi
 Google'dan Ücretsiz Resim Optimizasyon Aracı
 PlayStation Now Xbox'u Üçe Katladı
 Intel'in 5G Modemi 6Gbps Hızla Geliyor
 WannaCry Kurbanlarının Sayısı Artmaya Devam Ediyor
 Katlanabilen Samsung, Çok Pahalı Olacak
 Google Pixel 3'te Aşırı Isınma Sorunu Çıktı
 Volkswagen'e Sesli Komut Desteği
 İlgili haberlerin tümü
 
  AB'nin Yeni Vergi Tasarısı Engele Takıldı!
AB'nin Yeni Vergi Tasarısı Engele Takıldı!

Avrupa Birliği'ne ait vergi tasarısı, üç ülkenin itirazı ile askıya alındı
Eklenme Tarihi: (8.11.2018 21:42:20)
Okunma Sayısı: 13

Avrupa Birliği'nin yakın zamanda ortaya çıkan vergi tasarısı, Danimarka, İrlanda ve İsveç'in itirazları nedeniyle askıya alındı. Teknoloji dünyasını ve AB vatandaşlarını yakından ilgilendiren karar, AB makamları arasında da tartışmaları beraberinde getirdi.

>

Yeni vergi tasarısı, Avrupa Birliği'nin herhangi bir şirket tarafından üye ülkelere sunulabilecek tüm dijital servisleri üzerinden %3 oranında bir vergi almasını öngörüyordu. Ancak Danimarka, İrlanda ve İsveç ortak bir açıklama yaparak ülkelerinin vergileri bu haliyle kaldıramayacağını açıkladı. İtalya ve diğer ülkelerin temsilcileri ise bu konunun ulusal olmayan bir yönden ele alınması gerektiğini dile getirdi.

>

Avrupa Birliği'nin vergi tasarısı Fransa ekonomi bakanı Bruno Le Maire tarafından yönetilen bir süreç. Bloomberg'e göre Fransız Ekonomi Bakanı, bu tasarıya karşı olan ülkelere yaptığı açıklamada Fransa'nın verginin yürürlüğe giriş tarihinin 2021 yılına kadar ertelenmesini de kabul edebileceğini belirtiyor.

İrlandalı Ekonomi Bakanı Paschal Donohoe'dan şakayla karışık bahseden Le Marie, tasarının tartışıldığı oturumda Bu tartışma gösteriyor ki doğru bir yöne doğru gitmekteyiz. Sadece Paschal'a Dublin'de bir barda birlikte bira içmemiz gerekiyor, bundan sonra bir karara varabileceğimizi düşünüyorum. ifadelerini kullandı.

Danimarka Ekonomi Bakanı Kristian Jensen ise ülkesinin kararı kabul edememesinin sebepleri arasında ABD'nin buna karşılık başvurabileceği olası yaptırımları gösteriyor. Jensen'a göre Dijital vergi uygulamasında bir anlaşmaya varılabileceğini düşünmek oldukça zor çünkü bu konuda birçok teknik altyapı sorunu ve ABD'nin olası tepkisi, bu kararı almanın Avrupa adına iyi bir fikir olmayabileceğini gösteriyor.

Jensen'ın aslında bu noktada doğru bir noktaya parmak bastığı söylenebilir. İngiltere'nin de benzer bir vergiyi yürürlüğe koyulduğunu açıklamasının ardından Cumhuriyetçi Parti'nin Texas temsilcisi Kevin Brady bu gelişmeyi endişe verici bulduklarını ve ABD'nin de vergi düzenlemelerine dair yaklaşımını küresel piyasalarda dengeli bir ortamın oluşması adına gözden geçirebileceğini belirtmişti.

>  


Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |