indirline.com, program indir, indir
25 Mart 2019 , Pazartesi             Aktif Ziyaretçi: 8286
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > AB'nin Yeni Vergi Tasarısı Engele Takıldı!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Macaulay Culkin'in İsim Babası İnternet Oldu
 Dijital Bankacılığın Geleceği Maxi'de
 2019'da Apple'dan Beklenen Donanımlar
 Hyundai Santa Fe, Anahtarları Geride Bırakıyor
 2018'de Teknolojide Elveda Dediğimiz 15 Şey
 Android Messages, Spam Korumasına Kavuştu
 Saf Android Telefonlar Nereden Nereye Geldi?
 Black Mirror'daki Nohzdyve Nasıl İndirilir
 Beş Kameralı Nokia, Ekran Altı Tarayıcıyla Gelecek
 General Mobile'in Teknoloji Üssü YouTube'da
 İlgili haberlerin tümü
 
  AB'nin Yeni Vergi Tasarısı Engele Takıldı!
AB'nin Yeni Vergi Tasarısı Engele Takıldı!

Avrupa Birliği'ne ait vergi tasarısı, üç ülkenin itirazı ile askıya alındı
Eklenme Tarihi: (8.11.2018 21:42:20)
Okunma Sayısı: 41

Avrupa Birliği'nin yakın zamanda ortaya çıkan vergi tasarısı, Danimarka, İrlanda ve İsveç'in itirazları nedeniyle askıya alındı. Teknoloji dünyasını ve AB vatandaşlarını yakından ilgilendiren karar, AB makamları arasında da tartışmaları beraberinde getirdi.

>

Yeni vergi tasarısı, Avrupa Birliği'nin herhangi bir şirket tarafından üye ülkelere sunulabilecek tüm dijital servisleri üzerinden %3 oranında bir vergi almasını öngörüyordu. Ancak Danimarka, İrlanda ve İsveç ortak bir açıklama yaparak ülkelerinin vergileri bu haliyle kaldıramayacağını açıkladı. İtalya ve diğer ülkelerin temsilcileri ise bu konunun ulusal olmayan bir yönden ele alınması gerektiğini dile getirdi.

>

Avrupa Birliği'nin vergi tasarısı Fransa ekonomi bakanı Bruno Le Maire tarafından yönetilen bir süreç. Bloomberg'e göre Fransız Ekonomi Bakanı, bu tasarıya karşı olan ülkelere yaptığı açıklamada Fransa'nın verginin yürürlüğe giriş tarihinin 2021 yılına kadar ertelenmesini de kabul edebileceğini belirtiyor.

İrlandalı Ekonomi Bakanı Paschal Donohoe'dan şakayla karışık bahseden Le Marie, tasarının tartışıldığı oturumda Bu tartışma gösteriyor ki doğru bir yöne doğru gitmekteyiz. Sadece Paschal'a Dublin'de bir barda birlikte bira içmemiz gerekiyor, bundan sonra bir karara varabileceğimizi düşünüyorum. ifadelerini kullandı.

Danimarka Ekonomi Bakanı Kristian Jensen ise ülkesinin kararı kabul edememesinin sebepleri arasında ABD'nin buna karşılık başvurabileceği olası yaptırımları gösteriyor. Jensen'a göre Dijital vergi uygulamasında bir anlaşmaya varılabileceğini düşünmek oldukça zor çünkü bu konuda birçok teknik altyapı sorunu ve ABD'nin olası tepkisi, bu kararı almanın Avrupa adına iyi bir fikir olmayabileceğini gösteriyor.

Jensen'ın aslında bu noktada doğru bir noktaya parmak bastığı söylenebilir. İngiltere'nin de benzer bir vergiyi yürürlüğe koyulduğunu açıklamasının ardından Cumhuriyetçi Parti'nin Texas temsilcisi Kevin Brady bu gelişmeyi endişe verici bulduklarını ve ABD'nin de vergi düzenlemelerine dair yaklaşımını küresel piyasalarda dengeli bir ortamın oluşması adına gözden geçirebileceğini belirtmişti.

>  


Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |