indirline.com, program indir, indir
1 Nisan 2020 , Çarşamba             Aktif Ziyaretçi: 171
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Hacker'lar, Avuç İçi Biyometrisini Mağlup Etti
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 İki Büyük Modem Markasının Modellerinde Ciddi Açıklar!
 Macaulay Culkin'in İsim Babası İnternet Oldu
 Dijital Bankacılığın Geleceği Maxi'de
 2019'da Apple'dan Beklenen Donanımlar
 Hyundai Santa Fe, Anahtarları Geride Bırakıyor
 2018'de Teknolojide Elveda Dediğimiz 15 Şey
 Android Messages, Spam Korumasına Kavuştu
 Saf Android Telefonlar Nereden Nereye Geldi?
 Black Mirror'daki Nohzdyve Nasıl İndirilir
 Beş Kameralı Nokia, Ekran Altı Tarayıcıyla Gelecek
 İlgili haberlerin tümü
 
  Hacker'lar, Avuç İçi Biyometrisini Mağlup Etti
Hacker'lar, Avuç İçi Biyometrisini Mağlup Etti

Hacker'lar, biyometrik güvenlik alanında yaygın olarak kullanılan bir güvenlik önlemini alt etmeyi başardı.
Eklenme Tarihi: (31.12.2018 15:31:43)
Okunma Sayısı: 138

Biyometrik güvenlik önlemleri parmak izi ve yüz tanımayı geride bırakarak damar yapılarını da kullanmaya başladı. Ancak görünüşe göre hacker'lar, bu güvenlik prensibini de aşmayı şimdiden başardılar.

>

Motherboard'a göre, Almanya'nın Leipzig şehrinde düzenlenen Chaos İletişim Kongresi'nde bir araya gelen güvenlik araştırmacıları, bir balmumu el modeli ile günümüzde çoğu banka ve hastanede de kullanılmakta olan avuç içi biyometrik güvenlik sistemini aşmayı başardıklarını açıkladı.

>

Bu biyometrik güvenlik önleminde prensip olarak bir bilgisayar, kullanıcının ellerinde bulunan damar yapısının şeklini, büyüklüğünü ve yerini tespit ediyor. Elde edilen şablon, kullanıcının her güvenlik kontrolünde avuç içini sensöre göstererek damar yapısının tanımlanmasını sağlamakta kullanılıyor.

Hackerlar ise bu güvenlik önlemini aşmak için kızılötesi filtre ile modifiye edilen bir SLR kamerayı kullanarak bir ele ait 2500 fotoğrafı bir araya getirmek suretiyle eldeki damar yapısını tanımlamayı başardılar. Bunun ardından elde ettikleri veri ile detaylı bir bal mumu kalıp oluşturan güvenlik araştırmacıları, standart bir avuç içi biyometrik sensörünü kandırmayı başardılar.

Doğrusunu söylemek gerekirse bu metod, güvenlik araştırmacılığı yapan ve işinde profesyonel olan beyaz şapkalı hacker'lar tarafından uygulanıyor ve gerekli donanımlara sahip olmayan biri tarafından kolaylıkla uygulanabilir değil. Araştırmacıların açıklamasına göre yaklaşık beş metre uzaklığa kadar çekilen fotoğraflar bu işlem için kullanılabiliyor ancak bu denli bir eforu söz konusu kişinin dokunduğu bir yüzeyden parmak izi almak için kullanmak çok daha akıllıca. Fakat yine de en güvenli biyometrik önlemler arasında sayılan bir güvenlik önleminin pratikte aşılabilecek olduğunu görmek endişe uyandırıcı.

>  


Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |