indirline.com, program indir, indir
1 Nisan 2020 , Çarşamba             Aktif Ziyaretçi: 388
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Netflix'e Apple'dan Abonelik Yok!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 İki Büyük Modem Markasının Modellerinde Ciddi Açıklar!
 Macaulay Culkin'in İsim Babası İnternet Oldu
 Dijital Bankacılığın Geleceği Maxi'de
 2019'da Apple'dan Beklenen Donanımlar
 Hyundai Santa Fe, Anahtarları Geride Bırakıyor
 2018'de Teknolojide Elveda Dediğimiz 15 Şey
 Android Messages, Spam Korumasına Kavuştu
 Saf Android Telefonlar Nereden Nereye Geldi?
 Black Mirror'daki Nohzdyve Nasıl İndirilir
 Beş Kameralı Nokia, Ekran Altı Tarayıcıyla Gelecek
 İlgili haberlerin tümü
 
  Netflix'e Apple'dan Abonelik Yok!
Netflix'e Apple'dan Abonelik Yok!

Netflix'e Apple cihazları üzerinden oturum açmaya çalışan kullanıcılar şaşkınlığa uğradı!
Eklenme Tarihi: (1.1.2019 16:26:06)
Okunma Sayısı: 142

Bugünlerde Netflix'e iOS üzerinden yeni üyelik kaydı yapmak isteyen veya oturum açmak isteyen kullanıcılar, büyük bir şaşkınlık yaşıyor. Kullanıcılar, Netflix hesaplarına Netflix'in resmi iOS uygulaması üzerinden giriş yapamadıklarını fark etti.

>

Dev sinema ve dizi platformu da bu durumu doğrulayarak VentureBeat kaynağına yaptığı açıklamada iTunes'un yeni üyelikler için ödeme metodu olarak desteklenmeyeceğini açıkladı.

>

Ağustos'ta Dünya'daki bazı pazarlar üzerinde yürütülmeye başlayan yeni uygulama, Kasım ayından itibaren küresel çapta yürütmeye alındı. Bu değişiklik sonrasında Netflix üyeliği için ödeme yapmak isteyen kullanıcılar bunu iOS cihazlarından değil, Netflix'in internet sayfası üzerinden yapabilecek. Bu uygulamaya platform için daha önce iTunes üzerinden ödeme yapmış olan ancak üyelik iptalinin üzerinden bir ay geçen kullanıcılar da dahil olacak.

VentureBeat'in raporuna göre Apple, tüm uygulama içi satın alımlardan %15-30 dolaylarında bir pay alıyor ve bu durum teknoloji devi ile dev platformlar arasında büyük bir anlaşmazlık sebebi olarak kendisini göstermeye başladı. Netflix ise duruma bulduğu bu çözüm sayesinde iOS platformunu kullanan tüm kullanıcılardan kazandığı gelirinden bir kayıp yaşamayacak.

iTunes'u pas geçmek, küçük çaplı geliştiriciler için ödeme güvenliği endişeleri gibi sebeplerle büyük sorunlara davetiye çıkarabiliyor ancak Netflix gibi dev bir platformun bu sebepten ötürü abone sayısının etkileneceğini düşünmüyoruz. Ne var ki dizi ve film devi, ne yaptığını biliyor ve tutarlı bir tavır sergiliyor. Platform, 2018'in başlarında da Google Play ile ödeme seçeneğini de kaldırmıştı.

>  


Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |