indirline.com, program indir, indir
10 Temmuz 2020 , Cuma             Aktif Ziyaretçi: 11963
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Android Messages, Spam Korumasına Kavuştu
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Apple Nasıl Doğdu, Nasıl Bu Kadar Yükseldi?
 Otomobil Kazalarında Yaşanan Ölümlerle İlgili İlginç Araştırma
 Kurbağa, Leopara Karşı: İşte İlginç Kapışma ve Şaşırtıcı Sonucu
 Google Koyu Modu Çok Sevdi; Şimdi de Android Web Sayfasına Taşıyor
 Müzik kulağına güvenen böyle gelsin! TEST: Müzik kulağınız ne kadar iyi?
 Huawei'den, 5G Antenlerde Çığır Açan Yeni Teknoloji
 ASUS, W480 İş İstasyonu Serisini Duyurdu
 Dünyanın En Yüksek İnternet Hızı Sizce Kaç? Belli Oldu...
 Gerçek Kablosuz Kulaklık OnePlus Buds Ortaya Çıktı
 Intel ve AMD'ye Çin'den Rakip Geldi: Montage Technology ve CPU'su Jintide
 İlgili haberlerin tümü
 
  Android Messages, Spam Korumasına Kavuştu
Android Messages, Spam Korumasına Kavuştu

Google'ın Android mesajlaşmasına eklediği yeni özellik, çoğu kişinin başını ağrıtan bir durumu ortadan kaldırabilir!
Eklenme Tarihi: (2.1.2019 01:00:13)
Okunma Sayısı: 1161

Eğer SMS gelen kutunuzun spam mesajlarla dolmasından bıktıysanız ve telefonunuz Android platformunu kullanıyorsa, yardım yolda: Google, kendi mesajlaşma uygulaması Messages için yeni bir spam koruma aracını yayınlamaya başladı. Güncellemenin şu anda kullanıcılara dağıtılmaya başlandığı söyleniyor.

>

Android Police tarafından hazırlanan raporlar, bu değişikliğin sunucu taraflı olarak işlediğini gösteriyor. Bu, aslında değişiklik için telefonunuzda bulunan uygulamayı güncellemenize gerek olmadığı anlamına geliyor. Fakat bununla birlikte bu güncelleme en azından şu an için herkese açık değil.

>

Eğer telefonunuzda bulunan Messages uygulamasında bu özellik kullanıma alındıysa, bunu size bildiren bir açılır pencere mesajı ile karşılaşacaksınız ve eğer diliyorsanız yeni spam filtresini uygulamanın ayarlar menüsünden kapatmanız da mümkün olacak.

Düşünülenin aksine özelliği kapatmak için geçerli bir sebep mevcut: Bu durumu belirten, fakat şimdi kaldırılmış bir destek sayfasındaki açıklamalar, bu özelliğin çalışması için mesajı gönderen numaralar gibi kritik bilgilerin Google'a gönderildiğini ve toplanan bilgilerin filtreyi yöneten yapay zeka tarafından işlendiğini belirtiyor. Bunun yanında aynı destek sayfası, mesaj içeriği ve kullanıcının kimliğini açık edecek diğer bilgilerin paylaşılan bilgilerin arasında olmadığının da altını çiziyor.

Görünüşe göre Google, Messages uygulamasını Android ve yakın gelecekte internet üzerinde daha kullanılabilir kılmak ve kullanıcılarının RCS protokolünün yeteneklerinden faydalanmalarını sağlamak istiyor. Eğer Google, Hangouts ve Allo gibi diğer mesajlaşma uygulamaları üzerinde daha önce yaptığı hamleleri tekrarlayarak bu uygulamayı da ani bir kararla kullanıma kapatmaz ise gelişmiş spam filtresi desteği ile Messages, birçok kullanıcı için cazip bir seçenek hâlini alabilir.

> >


Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |