indirline.com, program indir, indir
28 Eylül 2020 , Pazartesi             Aktif Ziyaretçi: 17592
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > iPhone'un Yüzü Olarak Bilinen Phil Schiller'ın Apple'daki Görevi Değişti
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Gizemli balinanın rekoru Kovid-19 ve kansere karşı ipucu verebilir
 LG, Uzaktan Eğitime Destek Amacıyla 100 Öğrenciye LG TV Hediye Ediyor
 Yarasa Sürüsü, ABD'deki Hava Radarlarına Böyle Yakalandı
 Windows 10'a Sadece İhtiyaç Duymayacak, Aynı Zamanda Seveceksiniz
 Microsoft'tan, Geleceğin Sabit Diski İçin Şaşırtıcı Fikirler
 Çinli Dev Alibaba, Avuca Sığan Minik Bulut Bilgisayarını Tanıttı
 Samsung'dan ltra Kısa Mesafeli Lazer Projeksiyon: The Premiere
 Google'dan 22. Yaş Günü Sürprizi: Google Nasıl Kuruldu; Nasıl Büyüdü?
 Samsung'dan 5 Kameralı Telefon Geliyor: Galaxy A72, Bir İlk Olacak
 HyperX, Ödüllü Kulaklık Serisini Cloud Stinger S ile Genişletiyor
 İlgili haberlerin tümü
 
  iPhone'un Yüzü Olarak Bilinen Phil Schiller'ın Apple'daki Görevi Değişti
iPhone'un Yüzü Olarak Bilinen Phil Schiller'ın Apple'daki Görevi Değişti

iPhone'un yüzü olarak bilinen ve Apple'da önemli roller üstlenen Phil Schiller, artık şirkette farklı (ve biraz daha pasif) bir rol üstlenecek. Peki bu sürpriz değişim, Apple ve iPhone'lar için neleri değiştirebilir?
Eklenme Tarihi: (7.8.2020 09:48:12)
Okunma Sayısı: 28

Uzun bir süredir iPhone'un yüzü olarak bilinen Phil Schiller artık yeni bir göreve sahip. Schiller, donanım ve ürün pazarlama lideri olduğu firmada geçirdiği 33 yılın ardından, üst seviye bir danışman olarak Apple Fellow görevini üstlendi. Bu görev, Schiller'ın Apple için daha az zaman harcayacağı anlamına da geliyor.

>

Schiller App Store ve Apple Events'in yönetimini üstlenmeye devam ediyor ve direkt olarak CEO Tim Cook'a rapor veriyor. Schiller'in Küresel Pazarlama SVP rolünü ise 20 yıldan uzun bir süredir Apple'da olan Greg Joswiak üstlenecek.

Schiller, son olarak Haziran ayında Apple'ın sanal Küresel Geliştiriciler Konferansı'nı yönetmişti. Kendisi, Apple'da Steve Jobs döneminden bugüne kadar halk önünde en çok görülen isimlerden biri oldu.

Yaptığı basın açıklamasında Schiller 27 yaşındayken Apple'da işe başladım, bu yıl 60 yaşına girdim ve artık hayatımda bazı planlı değişikliklerin vakti geldi. Beni kabul ettikleri sürece burada çalışmaya devam edeceğim ... Ancak aynı zamanda önümüzdeki yıllarda ailem, arkadaşlarım ve değer verdiğim birkaç kişisel proje için de zaman ayırmak istiyorum dedi.

Dikkat çeken bir başka olay da, 20 yıldan uzun bir süredir Apple'da çalışan tasarımcı Jony Ive'ın Haziran'ın sonlarında firmadan ayrılarak kendi firması LoveFrom'u kurması ve ilk müşterisinin Apple olmasıydı.

>

Apple CEOS'su Tim Cook, kısa bir süre önce ABD'nin en büyük dört teknoloji firması – Apple, Google, Facebook ve Amazon – ile ilgili anti-tekel duruşmasında Kongre'nin önüne çıkarak ifade vermişti. İfadesinde, App Store'un gelir paylaşım modelini ve iOS platformundaki potansiyel tekelini haklı çıkarmak adına görüşlerini paylaşmıştı. Geliştiriciler, App Store'daki şeffaflık ve eşitlik gibi kritik sorunlar konusunda seslerini yükseltmeye devam ediyor ve genel bir değişimin çok yakın olduğu tahmin edilebilir.

>  


Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |