indirline.com, program indir, indir
22 Ocak 2021 , Cuma             Aktif Ziyaretçi: 10505
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Işık Hızında İnterneti Olan Evlere Talep Arttı
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 8 Korumalı Güç Kaynağı: XPG PYLON 650W İncelemesi
 Google, Chromium Tabanlı Diğer Tarayıcılara Buraya Kadar Dedi
 Yeni Volkswagen Caddy fiyatı ne kadar? Türkiye fiyatları belli oldu
 Google, Chromium Tabanlı Diğer Tarayıcılara Buraya Kadar Demeye Hazır
 realme Watch S Satışta! İşte realme Watch S Fiyatı!
 Samsung'dan Ekran Altı Kamera İçin Dev Bir Adım Daha
 ASUS, AMD Ryzen Threadripper PRO Anakartlarını Duyurdu
 Signal ve Bazı Mesajlaşma Uygulamalarında Ciddi Tehlikeler Olduğu Açıklandı
 Elon Musk duyurdu! En iyi karbon yakalama sistemine 100 milyon dolar bağış
 Samsung, Galaxy Buds Pro Alanlara Nostaljik Bir Sürpriz Yapıyor
 İlgili haberlerin tümü
 
  Işık Hızında İnterneti Olan Evlere Talep Arttı
Işık Hızında İnterneti Olan Evlere Talep Arttı

Yapılan araştırmalara göre fiber ve hız etkisi evlere değer katarak emlak sektöründe rekabeti artırıyor. Pandemiyle birlikte önemi artan fiber internet, ev alırken en büyük tercih sebeplerinden biri haline geliyor.
Eklenme Tarihi: (7.8.2020 12:14:57)
Okunma Sayısı: 53

Pandemiyle birlikte yüksek hız ve kesintisiz bağlantının önemi ortaya çıktı. Yüksek hız ve kesintisiz bağlantı için olmazsa olmaz fiber optik altyapı konusunda bugüne kadar yapılan araştırmalar; fiber internet ve yüksek hıza sahip evlerin daha değerli olduğunu ortaya çıkarıyor. Bununla birlikte yapılan anketlerden çıkan bir başka sonuca göre katılımcıların büyük çoğunluğu fiber interneti olan ev tercih ediyor. Yine araştırmalarda yüksek hızlı bağlantının konut fiyatını balkon ya da kapalı otopark kadar etkilediğine de değiniliyor. Bununla birlikte Türkiye'yi dünyayla aynı anda gerçek fiberle tanıştıran Turkcell'de de pandemi süresince fiber müşterilerinin gündüz internet kullanımında yüzde 90'a varan artışlar yaşandı. Akşam trafiğinde ise yüzde 30 artış meydana geldi. Turkcell fibere olan talep yine aynı şekilde bir önceki yıla kıyasla yüzde 70 arttı.

>

  Pandemi döneminde yüz binlerce haneyi Turkcell'in ışık hızında internetiyle tanıştırdık

  Fiber optik altyapıya yaptıkları yatırımın öneminin bugün daha iyi anlaşıldığını belirten Turkcell Kurumsal ve Ev Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata şunları söyledi:

  >

  Pandemi süresince evde geçirdiğimiz sürenin artması, yüksek hızlı internetin hayatımızı ne denli kolaylaştırdığını gösterdi. Fiber optik teknolojisinin sunduğu ışık hızı bu dönemde konut satın alma ve kiralama kriterleri arasında çok daha etkili olmaya başladı. Artık fiber internet de elektrik, su ve ısınma altyapılarından sonra dördüncü temel altyapı haline geldi. Bugüne kadar yapılan araştırmalar da fiber internet altyapısının ve beraberinde getirdiği güçlü mobil şebekenin konutlara ne denli değer kattığını gösteriyor. Türkiye'de de emlak sektörü fiberle fark yaratarak rekabeti artırıyor. Özellikle pandemi sonrası evden çalışma ve eğitim alma durumlarına her an hazırlıklı olmak için fiber altyapıya sahip evler, tercih sebebi olmaya başladı. Bu anlamda Türkiye'yi dünyayla aynı anda gerçek fiberle tanıştıran şirket olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Müşterilerimizin pandemi sürecindeki fiber internet kullanım alışkanlıklarına baktığımızda en büyük değişikliğin öğle saatlerinde olduğunu gördük. Gündüz trafikleri yüzde 90'a yakın artarken akşam saatlerinde de yüzde 30 seviyesinde artışlar gözlemledik. Aynı zamanda fibere geçmek isteyen müşterilerimiz yine bu dönemde yüzde 70 arttı. Bu yoğun talebi karşılamak ve müşterilerimize kesintisiz ev interneti sunmak için Mart ayından bu yana yüz binlerce haneyi Turkcell'in ışık hızında interneti ile tanıştırdık. Yenilikçi çözümümüz Superbox ile de müşterilerimize kablosuz yüksek hızda taşınabilir ev interneti sunduk. Müşterilerimizin hayatını fiberle ve yenilikçi ürünlerimizle kolaylaştırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

  • >
  >  


  Kaynak: CHIP Online

  Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |