indirline.com, program indir, indir
26 Ekim 2020 , Pazartesi             Aktif Ziyaretçi: 18226
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Android 11 Yenilikleri ve Fazlası: Android 11 Hakkında Her Şey!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Beyazdan Bile Daha Beyaz Bir Beyaz... Bu Boya, Her Şeyi Değiştirebilir
 iPhone 12'nin Yeni Özelliği MagSafe Nedir, Hangi MagSafe Aksesuarları Var?
 Biz Uzaylıları Ararken, Uzaylılar da Bizi Arıyor Olabilir mi?
 Ölünce Facebook Hesabı da Ölüyor mu?
 Beyaz Boya Dendiğinde Aklınıza Geleni Unutun; Bu Boya Beyazdan Daha Beyaz
 Biz Uzaylıları Ararken, Uzaylılar da Bizi Gözlüyor Olabilir mi?
 Koronavirüs'ün Yayılması, Sanılandan Biraz Daha Farklı Olabilir
 25 Ekim 2020: Türkiye Günlük COVID-19 Hasta ve Vefat Sayıları Açıklandı
 Samsung İçin Bir İlk Daha: Koreli Dev, İlk Kez TOP 5 Listesinde...
 Solidworks 2021 Tanıtıldı! İşte Solidworks 2021'in Sundukları!
 İlgili haberlerin tümü
 
  Android 11 Yenilikleri ve Fazlası: Android 11 Hakkında Her Şey!
Android 11 Yenilikleri ve Fazlası: Android 11 Hakkında Her Şey!

Google Pixel telefonlar için (ve bazı üçüncü parti üreticilerin bazı telefonları için) yayınlanan Android 11, telefonunuza hangi yenilikleri getirecek?
Eklenme Tarihi: (15.9.2020 01:58:01)
Okunma Sayısı: 20

Şubat ayında duyurulan Android 11, nihayet haziranda belirli telefonlar için yayınlandı. Her zaman olduğu gibi yeni sürüm, bütün cihazlara birden gelmedi ve birçok cihazın beklemesi gerekecek. Alt seviye telefonlar ise Android 11 güncellemesini hiç almayabilirler.

>

Aşağıda Android 11'in duyurulan yeniliklerini sıraladık.

Çıkış Tarihi

Android 11, 8 Eylül 2020'de Pixel telefonlar için yayınlandı ancak diğer telefonların beklemesi gerekecek. Android'i özelleştiren firmaların kendi sürümlerini oluşturmaları, amiral gemileri için genellikle daha çabuk gerçekleşiyor. Ancak eski bir orta seviye telefonunuz varsa, bir süre beklemeniz gerekebilir.

>

Dahili Ekran Kaydı

Android 11'e bazı üreticiler tarafından eklenen bu işlev, doğal bir işleve dönüşüyor ve ekranda olup bitenlerin videosunu oluşturmanıza izin veriyor. Telefonun sesini kaydetmeniz ve ekranda yaptıklarınızın üzerine ses kaydı yapmanız da mümkün.

Yeni Görüşmeler Sekmesi

Android 11'in ekranı aşağı doğru sürüklediğinizde açılan bildirim bölümü, iki bölümden oluşuyor: Bildirimler ve Görüşmeler. Görüşmeler bölümünde WhatsApp, Facebook Messenger ve Twitter gibi uygulamaların sohbet uyarılarını görebiliyor, buradan doğrudan cevap verebiliyorsunuz. Bildirimleri baloncuk olarak sabitlemeniz de mümkün (Facebook Messenger'da olduğu gibi).

Akıllı Ev ve Medya Kontrolleri

Güç düğmesine uzun basarak açılan menüden telefonunuza bağlı IoT (nesnelerin interneti) cihazlarını ve NFC banka kartlarını yönetebiliyorsunuz. Yeni medya kontrolleri ise telefona bağlı diğer cihazlarda çalan müziği kontrol etmeyi kolaylaştırıyor. Android Auto ise artık aracınızla kablosuz olarak bağlanabiliyor.

Daha İyi Tahmin Araçları

Android 11'deki akıllı klasörler, benzer uygulamaları otomatik olarak klasörlere ayırıyor. Geliştirilen Uygulama önerileri ise çalışma düzeninize göre uygulamalar öneriyor. Örneğin her sabah Fitbit uygulamasını açıyorsanız telefonunuz, kolay erişim için bu uygulamayı sabahları giriş ekranına yerleştiriyor.

Son olarak daha önce de sunulan Akıllı Cevap işlevi, mesaj geldiğinde size otomatik birkaç cevap öneriyor. Buradaki yenilik tam olarak bilinmese de işlevin sunduğu cevaplar uygunsa, tek dokunuşla cevap verebiliyorsunuz.

Güvenlik ve Gizlilik

Android 11 güncellemesi, uygulama izinlerinde bazı değişiklikler yapıyor. Örneğin artık bir uygulamaya bir defalık kamera veya konum erişimi izni verebiliyorsunuz. Bunun yanında bir süredir kullanmadığınız uygulamaların izni otomatik olarak geri çekiliyor. Böylece yüklediğinizi unuttuğunuz bir uygulama, konumunuzu aylarca takip edemiyor.

>  


Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |