indirline.com, program indir, indir
29 Kasım 2020 , Pazar             Aktif Ziyaretçi: 9088
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Turkcell'de Temassız Mağazacılık Dönemi
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 PlayStation 5, Xbox Series X ve S'in Toplamından Daha Fazla Sattı
 Timsahlar Hakkında Şaşırtıcı Keşif: Onlar da, Kertenkeleler Gibi...
 Sentinel-6 Michael Freilich Uydusu Başarıyla Uzaya Fırlatıldı
 En Fazla Hangi 10 Kullanılıyor? Son Rapor Yayınlandı...
 Crusader Kings III Ruler Designer Güncellemesi Çıktı
 Samsung'un Sanal İnsanı, Yani NEON Çok Yakında Geliyor
 Sosyal medyada hızla yayılmıştı: Emniyet yalanlandı
 28 Kasım 2020: Türkiye'deki Günlük COVID-19 Vaka Sayısı 30.000'in Üzerinde
 Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'sinin sektörü aynı
 AOC GM200 Gaming Mouse ve GK200 Gaming Keyboard Kutudan Çıkıyor
 İlgili haberlerin tümü
 
  Turkcell'de Temassız Mağazacılık Dönemi
Turkcell'de Temassız Mağazacılık Dönemi

Turkcell, COVID-19 döneminde mağazalarında teması minimuma indirgemek için 'temassız mağazacılık' uygulamasını hayata geçirdi. Yeni dönemde müşteriler, Turkcell mağazalarında dijital ekranları ve uygulamaları kendi cep telefonları üzerinden yönetebilecek.
Eklenme Tarihi: (19.10.2020 12:45:15)
Okunma Sayısı: 30

Türkiye'de dijital dönüşümün öncüsü Turkcell, COVID-19 sürecinde müşterilerinin ve çalışanlarının sağlıklarını daha da güvence altına almak için 'temassız mağazacılık' uygulamasını başlattı. Bundan böyle Turkcell mağazalarını ziyaret eden müşteriler, mağaza içindeki dokunmatik ekranları ve uygulamaları kendi telefonları ile yönetebilecek. Bunun için müşterilerin yapması gereken tek şey, mağazalardaki dijital ekranlarda bulunan QR kodunu cep telefonlarına okutmak.

>

Müşteriler mağazada ayrıca yine QR kod teknolojisinden faydalanarak 'Akıllım Güvende' uygulaması üzerinden sigorta işlemlerini, dijital ödeme platformu Paycell üzerinden de ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Kadri Özdal: Yeni nesil mağazacılığın öncüsüyüz

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal, COVID-19 döneminde müşterilerin ve çalışanların artan hassasiyetini göz önünde bulundurarak 'temassız mağazacılık' uygulamasını başlattıklarını belirtti. Özdal, Pandemi sonrası dönemde tüketicilerin öncelikli beklentisi, kendi sağlığının önemsenmesi ve buna yönelik yeni davranışlar benimsemesi oldu. Müşteriler, bir yerden alışverişe karar verirken; detaylı hijyen, görünür güvenlik önlemleri olan perakendecileri aradıklarını söylüyorlar dedi.

Türkiye'de 'dijital deneyim' konusunda bu kadar kapsamlı bir uygulamanın ilk defa hayata geçirildiğini vurgulayan Özdal, Bizim için müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı her zaman bir numaralı öncelik. Türkiye'de dijital dönüşümün öncülüğünü yürüten bir firma olarak elimizdeki teknolojinin yardımıyla temasın minimuma indirildiği 'yeni nesil' bir mağazacılık konseptine geçtik. Önümüzdeki dönemde de mağazalarımızda dijital ve interaktif uygulamalara daha fazla yer vereceğiz diye konuştu.

Son birkaç yılda mağazalarda hızlı bir dijitalleşme sürecini hayata geçirdiklerini hatırlatan Özdal, Oldukça kısa bir sürede mağazalarımızı dijital etiket ve dijital reklam ekranlarıyla donattık. Bu dönüşüm sadece verimliliği artırmadı, aynı zamanda çevrenin ve kaynakların korunmasına da yardımcı oldu dedi.

Tüm işlemler dijital ortamda yapılıyor

Bugün bin 300 mağazaya Online Mağaza ekranları koyarak bayilerin o an stoklarında olmayan ürünleri de dijitalden satarak müşterilerine teslim etmelerini sağlayan altyapılar kurduklarını belirten Özdal, Şu an Turkcell'in bin 300 noktasında müşterilerimizin tüm işlemleri tabletler üzerinden ve tamamen dijital olarak yapılıyor. Dijital imza sayesinde herhangi bir işlem sonucunda bir kağıt imzalama durumu söz konusu değil. Mağazalarımızda tamamı merkezden kontrol edilen 11 bin adet dijital ekran var.  Bu ekranları mağaza / ilçe / şehir özelinde kontrol edebiliyoruz ifadelerini kullandı. Özdal, mağazalarda bulunan 40 bin cihazı hem uzaktan yönettiklerini, hem de cihaza ilişkin bilgileri QR kodla müşterilere dijital olarak gösterebildiklerini de belirtti.

>

Online satışlarımızda da hijyeni gözetiyoruz 

Özdal, mağazalar gibi online satış sürecinde de kapsamlı önlemlerin alındığını hatırlatarak, Depomuzdan başlayarak ürünün müşteriye ulaşımına kadar geçen tüm işlemlerde düzenli dezenfektasyon, vardiyalı çalışma modeli, çalışma alanlarında sosyal mesafeyi ve hijyeni gözeten önlemlerle, hem turkcell.com.tr üzerinden alışveriş yapan müşterilerimizi hem de çalışanlarımızı koruyoruz şeklinde konuştu.

Yeni dönemde Turkcell mağazalarında QR kodunu cep telefonlarına okutan müşteriler;

  • Kampanya bilgilerini telefonlarına indirebilecek.
  • Dijital ekranları dokunmadan yönetebilecek.
  • Ekrandaki ödüllü oyunları cep telefonu üzerinden oynayabilecek.
  • Mağazada satışa sunular ürün ve cihazların etiket bilgilerini cep telefonuna indirebilecek.
>  


Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |