indirline.com, program indir, indir
8 Mart 2021 , Pazartesi             Aktif Ziyaretçi: 6396
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Tarihte Bir İlk Daha Gerçek Oldu; 2025 Hedefine Bir Adım Daha Yaklaşıldı
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Dünyanın İlk ve En Pahalı Tweet'ini Bir Türk Satın Aldı: Peki NFT nedir?
 Windows'un Sır Perdesini Kaldırıyoruz: 6 Gizemli Sorusu
 Razer Anzu Akıllı Gözlükleri Tanıtıldı! İşte Özellikleri!
 Twitter, Yazılan Tweet'ler İçin Geri Al Düğmesi Üzerinde Çalışıyor
 Bir İnsana İki Farklı Koronavirüs Varyantı Bulaşır mı; Bulaşırsa Ne Olur?
 SİHA'dan bugüne kadarki en uzun menzilli atış yapıldı
 Opel 6 ay ödeme ertelemeli Mart ayına özel kampanyasını duyurdu
 Opel 6 ay ödeme ertelemeli Mart kampanyasını duyurdu
 AMD Ryzen 5000 Pro İşlemcisi, Özellikleriyle Birlikte Sızdı
 Koronavirüs vaka sayısı en çok artan ve en çok azalan 5 il
 İlgili haberlerin tümü
 
  Tarihte Bir İlk Daha Gerçek Oldu; 2025 Hedefine Bir Adım Daha Yaklaşıldı
Tarihte Bir İlk Daha Gerçek Oldu; 2025 Hedefine Bir Adım Daha Yaklaşıldı

Bundan on yıl önce Birleşik Krallık'ın elektriğinin dörtte üçünden fazlası fosil yakıt kaynaklıydı. Ancak Drax Electricity Insights'ın yeni bir araştırmasına göre yenilenebilir kaynaklar, 2020 yılında ilk defa öne geçerek Britanya'nın yıl genelinde en yüksek elektrik kaynağı oldu. Rüzgar, güneş ve biyokütle kaynakları hep beraber 104TWh enerji veya tüketilen elektriğin tamamının %39'unu sağladılar.
Eklenme Tarihi: (23.2.2021 00:18:59)
Okunma Sayısı: 15

Bundan on yıl önce Birleşik Krallık'ın elektriğinin dörtte üçünden fazlası fosil yakıt kaynaklıydı. Ancak Drax Electricity Insights'ın yeni bir araştırmasına göre yenilenebilir kaynaklar, 2020 yılında ilk defa öne geçerek Britanya'nın yıl genelinde en yüksek elektrik kaynağı oldu. Rüzgar, güneş ve biyokütle kaynakları hep beraber 104TWh enerji veya tüketilen elektriğin tamamının %39'unu sağladılar.Sonunda Kendini de Engelledi: Facebook'tan Herkesi Şaşırtan Garip HataFacebook, Avustralya'da haber kaynaklarını kısıtlamaya çalışırken, herkesi güldüren bir hata yaparak yanlışlıkla kendi kendisini de engelledi.... Geçtiğimiz yıllarda da yenilenebilir enerjinin yaz aylarında fosil yakıtları geçtiği görülmüş olsa da, 2020 yılında ilk defa bütün bir yıl boyunca ülkenin ana enerji kaynağı oldu. Bunun sağlanmasındaki en büyük sebeplerden biri ise BK'nin yıl içerisinde bir seri yeşil enerji rekoru kırmış olmasıydı. Nisan ayında rekor seviyede güneş enerjisi elde edilirken, Bella Fırtınası sırasında rekor miktarda rüzgar enerjisi elde edildi. Ayrıca Covid-19 salgını kaynaklı kapanmalar ve sokağa çıkma yasakları ile ofis, kafe ve restoran gibi iş yerlerinin enerji ihtiyacındaki ciddi düşüş, gaz ve kömür enerji santrallerinin kapatılmasına ve buna bağlı olarak da karbon emisyonunun yıl bazında %16 düşmesine sebep oldu.Mars'a Gidişe Linux Damgası: Linux ve Açık Kaynak Mars'ta!Perseverance yüzey araştırma aracının Mars'a inişinin sadece bilim için değil, aynı zamanda açık kaynaklı yazılım ve Linux işletim sitemi için de bir zafer olduğu açıklandı.. 2020 yılında Britanya'nın enerjisinin %27'lik kısmı ise güneş ve rüzgar enerjisiydi. Ancak her ne kadar bu sayı oldukça yüksek gözüküyor olsa da, 2025 yılın için koyulmuş olan iklim hedefinin anca yarısına ulaşmış durumda. İklim Değişikliği Komitesi (CCC) tarafından belirlenen hedefe göre BK'de 2025 yılına kadar güneş ve rüzgar enerjisinin %50'ye, 2030 yılına kadar da %69'a çıkması gerekiyor.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |