indirline.com, program indir, indir
8 Mart 2021 , Pazartesi             Aktif Ziyaretçi: 6892
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Android 12 Özellikleri: Android 11'de Yoktu; Android 12'de Hepsi Olacak!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Dünyanın İlk ve En Pahalı Tweet'ini Bir Türk Satın Aldı: Peki NFT nedir?
 Windows'un Sır Perdesini Kaldırıyoruz: 6 Gizemli Sorusu
 Razer Anzu Akıllı Gözlükleri Tanıtıldı! İşte Özellikleri!
 Twitter, Yazılan Tweet'ler İçin Geri Al Düğmesi Üzerinde Çalışıyor
 Bir İnsana İki Farklı Koronavirüs Varyantı Bulaşır mı; Bulaşırsa Ne Olur?
 SİHA'dan bugüne kadarki en uzun menzilli atış yapıldı
 Opel 6 ay ödeme ertelemeli Mart ayına özel kampanyasını duyurdu
 Opel 6 ay ödeme ertelemeli Mart kampanyasını duyurdu
 AMD Ryzen 5000 Pro İşlemcisi, Özellikleriyle Birlikte Sızdı
 Koronavirüs vaka sayısı en çok artan ve en çok azalan 5 il
 İlgili haberlerin tümü
 
  Android 12 Özellikleri: Android 11'de Yoktu; Android 12'de Hepsi Olacak!
Android 12 Özellikleri: Android 11'de Yoktu; Android 12'de Hepsi Olacak!

Google, geçtiğimiz hafta Android işletim sisteminin son sürümü olan Android 12'yi duyurdu. Yeni özellikler ve telefonunuzun daha sorunsuz çalışmasını sağlayacak bazı performans düzelmeleri ile beraber gelen Android 12, aslında temelde Android 11'den çok da büyük farklılıklar getirmiyor ve selef işletim sistemiyle oldukça benzerlik gösteriyor.
Eklenme Tarihi: (23.2.2021 01:39:02)
Okunma Sayısı: 14

Google, geçtiğimiz hafta Android işletim sisteminin son sürümü olan Android 12'yi duyurdu. Yeni özellikler ve telefonunuzun daha sorunsuz çalışmasını sağlayacak bazı performans düzelmeleri ile beraber gelen Android 12, aslında temelde Android 11'den çok da büyük farklılıklar getirmiyor ve selef işletim sistemiyle oldukça benzerlik gösteriyor.Savaş, bilimkurgu, macera: Hafta sonu evde izlenebilecek çok 48 iyi filmKoronavirüs nedeniyle hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları devam ediyor. Yeni işletim sistemini denemeye hevesliyseniz, şimdi Android 12 geliştirici önizlemesini indirip yükleyebilirsiniz elbette. Ancak ilk geliştirici önizlemesi olduğunda muhtemelen şu an yeni işletim sisteminin çok sayıda hata ile dolu olduğunu unutmamak lazım. Google'ın bu önizleme sürümünün hemen sonrasında -muhtemelen mayıs ayı gibi- herkese açık bir beta sürümünü sunacağını düşünüyoruz. Android 12'nin kararlı sürümü de ağustos veya eylül aylarında herkese ulaşacaktır. Peki, Android 11'de olmayan ve Android 12'de karşımıza çıkan yeni özelliklerden en önemli 3'ü hangisi? Uygulama Gizlilik Özellikleri Google, Android 12 ile beraber, kullanıcılara daha fazla şeffaflık ve kontrol sağlamak için yeni birkaç gizlilik öğesi daha ekliyor. Android 12 ile beraber, web sitesi dolaşımlarında kabul etmek zorunda kaldığınız çerezler hakkında daha fazla bilgi veriliyor. Ayrıca bileşenlerin dışa aktarımı daha güvenli şekilde yapılıyor.1.65 Milyon Yıllık Yünlü Mamut DNA'sı, Bilinmeyenleri Ortaya Çıkarttıİmkansız gibi görülen gerçek oldu; 1.65 milyon yıllık yünlü mamut DNA'sı keşfedildi. Yeniden Tasarlanan Bildirimler Android 12 ile Google, bildirim tasarımlarına da el atıyor. Bildirimleri daha modern ve işlevsel hale getirmek için Google, bildirim tasarımında değişikliğe gitmiş. Artık bildirimlere dokunduğunuzda, doğrudan açılması gereken uygulama veya yapılması gereken işleme sevkedilecekken, öte yandan bildirimleri ertelemek de mümkün olacak. Erteleme süresini de kendiniz belirleyebileceksiniz. Ayrıca uyarlanabilir bildirim sıralaması özelliğinin de yer aldığı Android 12'de, böylece dileyen kullanıcılar bildirim sıralamasını düzenleyebilecekler. Tek Elle Kullanım Modu Android 12, Android telefonları tek elle ve başparmağınızla kullanabilmeyi kolaylaştıran birkaç tasarım değişikliğini de içeriyor. Ayarlar kullanıcı arayüzü güncellenirken, böylece tek elle daha kolay erişim sağlayacak birkaç değişiklik yapılmış.E-devlet Uygulamaları Değişti; Android ve iOS'ta Baştan Aşağı YenilendiBugün pek çok işi yerimizden kalmadan yapmamızı sağlayan e-devlet Android ve iOS uygulamaları baştan aşağıya yenilendi. Mesela bunlardan biri, Arama çubuğunun ekranın alt kısmına taşınması olurken, ayrıca tüm arayüzün tek elle kullanımı için silky home (ipeksi ev) adı verilen yeni bir özellik daha gelmiş durumda. İsimlendirmeden de anlaşılabileceği gibi, bu modda arayüzün görünümü ve dokunma hissiyatı daha sezgisel hale getiriliyor.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |