indirline.com, program indir, indir
8 Mart 2021 , Pazartesi             Aktif Ziyaretçi: 6231
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > NASA Sözünü Tuttu; Perseverance'in Mars'a İniş Videosunu Yayınladı
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Dünyanın İlk ve En Pahalı Tweet'ini Bir Türk Satın Aldı: Peki NFT nedir?
 Windows'un Sır Perdesini Kaldırıyoruz: 6 Gizemli Sorusu
 Razer Anzu Akıllı Gözlükleri Tanıtıldı! İşte Özellikleri!
 Twitter, Yazılan Tweet'ler İçin Geri Al Düğmesi Üzerinde Çalışıyor
 Bir İnsana İki Farklı Koronavirüs Varyantı Bulaşır mı; Bulaşırsa Ne Olur?
 SİHA'dan bugüne kadarki en uzun menzilli atış yapıldı
 Opel 6 ay ödeme ertelemeli Mart ayına özel kampanyasını duyurdu
 Opel 6 ay ödeme ertelemeli Mart kampanyasını duyurdu
 AMD Ryzen 5000 Pro İşlemcisi, Özellikleriyle Birlikte Sızdı
 Koronavirüs vaka sayısı en çok artan ve en çok azalan 5 il
 İlgili haberlerin tümü
 
  NASA Sözünü Tuttu; Perseverance'in Mars'a İniş Videosunu Yayınladı
NASA Sözünü Tuttu; Perseverance'in Mars'a İniş Videosunu Yayınladı

NASA, Perseverance Mars aracının Mars'a inişine ait bazı fotoğrafları geçtiğimiz gün paylaşmıştı. Bu paylaşım sırasında bir de video yayınlanacağının sözü verilmişti. İşte o video da, şimdi NASA tarafından yayınlandı.
Eklenme Tarihi: (23.2.2021 09:45:47)
Okunma Sayısı: 16

NASA, Perseverance Mars aracının Mars'a inişine ait bazı fotoğrafları geçtiğimiz gün paylaşmıştı. Bu paylaşım sırasında bir de video yayınlanacağının sözü verilmişti. İşte o video da, şimdi NASA tarafından yayınlandı.Mars'a Gidişe Linux Damgası: Linux ve Açık Kaynak Mars'ta!Perseverance yüzey araştırma aracının Mars'a inişinin sadece bilim için değil, aynı zamanda açık kaynaklı yazılım ve Linux işletim sitemi için de bir zafer olduğu açıklandı.. Perseverance Rover’s Descent and Touchdown on Mars (Official NASA Video)NASA's Mars 2020 Perseverance mission captured thrilling footage of its rover landing in Mars' Jezero Crater on Feb. 18, 2021. The real footage in this video was captured by several cameras that are part of the rover's entry, descent, and landing suite. The views include a camera looking down from the spacecraft's descent stage (a kind of rocket-powered jet pack that helps fly the rover to its landing site), a camera on the rover looking up at the descent stage, a camera on the top of the aeroshell (a capsule protecting the rover) looking up at that parachute, and a camera on the bottom of the rover looking down at the Martian surface. The audio embedded in the video comes from the mission control call-outs during entry, descent, and landing. For more information about Perseverance, visit Credit: NASA/JPL-Caltech NASA'dan Steve Jurczyk, videoyu dünyaya sunarken şunları söyledi: Perseverance işe yani başlıyor ama daha şimdiden uzay araştırmaları tarihinin gördüğü en ikonik görüntüleri bize yollamayı başardı. NASA bir yandan Perseverance'tan gelen görüntüleri Dünya ile paylaşırken, bir yandan da araçtaki ekipmanları kontrol ediyor ve her şeyin yolunda olduğundan emin olmak istiyor. İyi haberse, şu an için ortada herhangi bir problem olmaması.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |