indirline.com, program indir, indir
20 Nisan 2021 , Salı             Aktif Ziyaretçi: 36036
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > AMD Ryzen 5000 Pro İşlemcisi, Özellikleriyle Birlikte Sızdı
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sony U-Dönüşü Yaptı, PlayStation 3 ve PlayStation Vita Direkten Döndü
 Canon'dan 18 Yıldır Devam Eden Liderlik
 Bir Tesla Sahibi, Şangay Otomobil Fuarında Tesla Standını Birbirine Kattı
 Çocuklar LG XBOOM Go ile Eğlenecekler
 Koronavirüs vaka sayısı en fazla artan ve azalan 5 il açıklandı
 Apple'dan, iPhone Şarj Aleti Savunması İçin Bir Rapor Daha Geldi
 Microsoft Surface Laptop 4 Duvar Kağıtları Yayınlandı; İndirin...
 'Mavi tik' nasıl alınır? Instagram'da mavi tik alma yolları
 Mars Helikopteri Ingenuity ile Gelen Soru: İnsanlar da Mars'ta Uçabilir mi?
 TP-Link, Wi-Fi 6 Teknolojisine Sahip İlk Modemini Duyurdu!
 İlgili haberlerin tümü
 
  AMD Ryzen 5000 Pro İşlemcisi, Özellikleriyle Birlikte Sızdı
AMD Ryzen 5000 Pro İşlemcisi, Özellikleriyle Birlikte Sızdı

Lenovo'nun bir ürün sayfasında yapılan güncelleme, henüz piyasaya sürülmemiş iki AMD Ryzen 5000 Pro serisi APU hakkında bilgileri ortaya çıkardı. Bu iki işlemci, Lenovo'nun gelecek dizüstü bilgisayarlarında yer alacak. Peki, sızan özellikleri arasında neler yer alıyor?
Eklenme Tarihi: (7.3.2021 19:18:40)
Okunma Sayısı: 27

Lenovo'nun bir ürün sayfasında yapılan güncelleme, henüz piyasaya sürülmemiş iki AMD Ryzen 5000 Pro serisi APU hakkında bilgileri ortaya çıkardı. Bu iki işlemci, Lenovo'nun gelecek dizüstü bilgisayarlarında yer alacak. Peki, sızan özellikleri arasında neler yer alıyor?Ekran Tazeleme Hızı Nedir? Ceplerde 60Hz, 120Hz ve 144Hz Ne Anlama Geliyor?Akıllı telefonlarda 60Hz, 90Hz, 120Hz, 144Hz şeklinde ekran tazeleme hızları ne anlama geliyor? Ekran tazeleme hızı nedir, yüksek olmasının avantajları neler?. Ryzen 5 Pro 5650U ve Ryzen 7 Pro 5850U işlemcilerin listelendiği web sayfasında, her 2 işlemcinin de teknik özelliklerine ilişkin bilgiler yer alıyor. Bilgilere göre Ryzen 7 Pro 5850U, 2.0 GHz temel, 4.4 GHz tavan frekans hızına sahip olacak ve 12 MB önbellek içerecek. 8 fiziksel çekirdek ve 16 iş parçacıklı olan bu yeni AMD işlemci Lenovo'nun ThinkPad P14 dizüstü bilgisayarında yer alacak. Sızan bir diğer işlemci Ryzen 5 Pro 5650U ise 6 çekirdekli ve 12 iş parçacıklı bir mimariye sahip olacak. Yine 2.2 GHz temel saat frekansına sahip olacak olan işlemci, Boost modunda ise 4.2 GHz'e kadar hız yükseltebilecek. 11 MB önbellek ile gelecek olan Ryzen 5 Pro 5650U de tıpkı Ryzen 7 Pro 5850U gibi 10W ila 25W TDP değerine sahip olacak ve AMD Radeon entegre grafik birimi içerecek. Ancak şimdilik bu GPU'nun detayları bilinmiyor.Netflix Üyelik Ücretleri 2021: 6 Soruda Netflix Üyeliği Hakkında Her ŞeyNetflix üyelik paketleri, yapılan yeni zamlarla birlikte güncellendi. Lenovo'nun bir sonraki dizüstü bilgisayarında AMD işlemciyi tercih ediyor olması, AMD ve Intel rekabetine de ayna tutar niteliği taşıyor. Masaüstü işlemci pazar payında Intel'i yakalayan AMD, görünüşe göre şimdi de mobil işlemci pazarında Intel'i sıkıştırmaya başlayacak.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |