indirline.com, program indir, indir
20 Nisan 2021 , Salı             Aktif Ziyaretçi: 30879
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Bir İnsana İki Farklı Koronavirüs Varyantı Bulaşır mı; Bulaşırsa Ne Olur?
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Canon'dan 18 Yıldır Devam Eden Liderlik
 Bir Tesla Sahibi, Şangay Otomobil Fuarında Tesla Standını Birbirine Kattı
 Çocuklar LG XBOOM Go ile Eğlenecekler
 Koronavirüs vaka sayısı en fazla artan ve azalan 5 il açıklandı
 Apple'dan, iPhone Şarj Aleti Savunması İçin Bir Rapor Daha Geldi
 Microsoft Surface Laptop 4 Duvar Kağıtları Yayınlandı; İndirin...
 'Mavi tik' nasıl alınır? Instagram'da mavi tik alma yolları
 Mars Helikopteri Ingenuity ile Gelen Soru: İnsanlar da Mars'ta Uçabilir mi?
 TP-Link, Wi-Fi 6 Teknolojisine Sahip İlk Modemini Duyurdu!
 Yeni Kripto Para Birimi Chia, Sabit Diskleri ve SSD'leri Tehdit Ediyor!
 İlgili haberlerin tümü
 
  Bir İnsana İki Farklı Koronavirüs Varyantı Bulaşır mı; Bulaşırsa Ne Olur?
Bir İnsana İki Farklı Koronavirüs Varyantı Bulaşır mı; Bulaşırsa Ne Olur?

Brezilya'daki bilim adamları kısa süre önce, bir kişinin aynı anda iki farklı SARS-CoV-2 (COVID-19'e neden olan virüs) varyantıyla enfekte olduğunu bildirdi. Ancak bu çifte bulaşma, hastalığın ağırlığı konusunda bir etkiye sahip gibi görünmüyor, zira hastalar, hastaneye kaldırılmaya gerek kalmadan iyileşti.
Eklenme Tarihi: (8.3.2021 00:45:27)
Okunma Sayısı: 24

Brezilya'daki bilim adamları kısa süre önce, bir kişinin aynı anda iki farklı SARS-CoV-2 (COVID-19'e neden olan virüs) varyantıyla enfekte olduğunu bildirdi. Ancak bu çifte bulaşma, hastalığın ağırlığı konusunda bir etkiye sahip gibi görünmüyor, zira hastalar, hastaneye kaldırılmaya gerek kalmadan iyileşti.Korkutan Tahmin: Dünya'daki Oksijenle Birlikte, Yaşam da Sona ErecekDünya atmosferinde bulunan oksijen miktarı zaman içerisinde azalarak, Dünya'nın yaşama uygun olmayan bir gezegen haline geleceği tahmin ediliyor. Bu, SARS-CoV-2 ile kaydedilen az sayıda vakadan biri olmasına ve çalışma henüz bilimsel bir dergide yayınlanmamış olmasına rağmen, bilim insanları influenza gibi diğer solunum virüsleri ile ilgili de birden fazla varyantın bulaştığı durumlar gözlemledi. Bu tespit, virüslerin enfekte bir kişide nasıl etkileşime girebileceği ve yeni varyantlar oluşturmak için ne anlama gelebileceği hakkında soruları gündeme getirdi. Virüsler evrimin ustalarıdır, sürekli olarak mutasyona uğrar ve her replikasyon döngüsünde yeni varyantlar ortaya çıkar. Bağışıklık tepkimiz gibi seçici baskılar da bu adaptasyonları yönlendirir. Bu mutasyonların çoğunun virüs üzerinde önemli bir etkisi olmuyor, ancak virüse (örneğin bağışıklık sistemini atlatma veya daha hızlı çoğaltma yeteneğini artırarak) bir avantaj sağlayanlar endişe kaynağı ve yakından izlenmeleri gerekiyor. Diğer RNA virüsleri ile karşılaştırıldığında koronavirüsler daha düşük mutasyon oranlarına sahipler çünkü replikasyon sırasında meydana gelen bazı hataları düzeltebilecek bir düzeltme okuma mekanizmasına sahipler. Kısacası, şimdiye kadar elde edilen kanıtlar, birden fazla varyantın bulaşmasının hastalığın ağırlığını artırma gibi bir durum ortaya çıkarmadığını gösteriyor.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |