indirline.com, program indir, indir
20 Nisan 2021 , Salı             Aktif Ziyaretçi: 32249
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Twitter, Yazılan Tweet'ler İçin Geri Al Düğmesi Üzerinde Çalışıyor
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Canon'dan 18 Yıldır Devam Eden Liderlik
 Bir Tesla Sahibi, Şangay Otomobil Fuarında Tesla Standını Birbirine Kattı
 Çocuklar LG XBOOM Go ile Eğlenecekler
 Koronavirüs vaka sayısı en fazla artan ve azalan 5 il açıklandı
 Apple'dan, iPhone Şarj Aleti Savunması İçin Bir Rapor Daha Geldi
 Microsoft Surface Laptop 4 Duvar Kağıtları Yayınlandı; İndirin...
 'Mavi tik' nasıl alınır? Instagram'da mavi tik alma yolları
 Mars Helikopteri Ingenuity ile Gelen Soru: İnsanlar da Mars'ta Uçabilir mi?
 TP-Link, Wi-Fi 6 Teknolojisine Sahip İlk Modemini Duyurdu!
 Yeni Kripto Para Birimi Chia, Sabit Diskleri ve SSD'leri Tehdit Ediyor!
 İlgili haberlerin tümü
 
  Twitter, Yazılan Tweet'ler İçin Geri Al Düğmesi Üzerinde Çalışıyor
Twitter, Yazılan Tweet'ler İçin Geri Al Düğmesi Üzerinde Çalışıyor

Tanınmış mühendis Jane Manchun Wong tarafından tespit edilen yeni bir sızıntıya göre Twitter, kullanıcıların gönderdikleri tweet'leri geri almalarına olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik hayata geçerse, tweet gönderildikten birkaç saniye sonra kullanıcılar tweet'i geri alabilecekler. Bu özellik eğer yanlış bir şey varsa daha sonra değişiklik yapmalarına izin vermek için geliştiriliyor gibi görünüyor.
Eklenme Tarihi: (8.3.2021 00:52:07)
Okunma Sayısı: 22

Tanınmış mühendis Jane Manchun Wong tarafından tespit edilen yeni bir sızıntıya göre Twitter, kullanıcıların gönderdikleri tweet'leri geri almalarına olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik hayata geçerse, tweet gönderildikten birkaç saniye sonra kullanıcılar tweet'i geri alabilecekler. Bu özellik eğer yanlış bir şey varsa daha sonra değişiklik yapmalarına izin vermek için geliştiriliyor gibi görünüyor.İşte Şifre Oluştururken Yapılan 5 Önemli Hata!Günümüzde siber güvenliğe dair farkındalık artsa da göz ardı edilen basit hatalar, siber saldırılara davetiye çıkarıyor.. Tweet'leri yayınlandıktan sonra düzenleme yeteneği yıllarca kullanıcılar tarafından talep edildi ve Twitter, geçmişte birkaç kez bu olasılığı ima etmişti. Ancak yaklaşık bir yıl önce, bu özelliğin gelmeyeceği açıklanmıştı. Şirket, bu tür bir özelliği riskli buluyordu. Riskli, çünkü örneğin bir tweet viral hale gelebilir ve yüzlerce veya binlerce kullanıcı tarafından paylaşılabilir, daha sonra geniş bir kitleye ulaştığında tamamen farklı bir şeye dönüştürülecek şekilde düzenlenebilir. Geri Al düğmesi ise, riske girmeden, kullanıcıların istediği bazı işlevleri etkinleştirebilir. Düğmeye tıklamak, tweet oluşturucuyu geri getiriyor ve kullanıcının gerektiği gibi düzenlemeler yapmasına olanak tanıyor, ancak bazı önemli uyarılar bulunuyor. İlk olarak, düğme yalnızca yaklaşık beş saniye süreyle etkin kalıyor. Eğer değişiklik yapacaksanız, tweet gönderdikten saniyeler sonra gerçekten hızlı olmalısınız; ve ikincisi ve belki de en önemlisi, düğme ekrandayken gönderdiğiniz tweet'i göremiyorsunuz. Elbette bu özellik şu anda sadece test aşamasında ve Twitter tarafından nihayetinde sunulup sunulmayacağına dair herhangi bir bilgi, en azından şu an bulunmuyor.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |