indirline.com, program indir, indir
20 Nisan 2021 , Salı             Aktif Ziyaretçi: 30656
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Sophos, Astro Locker Team Adlı Yeni Bir Fidye Yazılımı Ailesi Keşfetti
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Canon'dan 18 Yıldır Devam Eden Liderlik
 Bir Tesla Sahibi, Şangay Otomobil Fuarında Tesla Standını Birbirine Kattı
 Çocuklar LG XBOOM Go ile Eğlenecekler
 Koronavirüs vaka sayısı en fazla artan ve azalan 5 il açıklandı
 Apple'dan, iPhone Şarj Aleti Savunması İçin Bir Rapor Daha Geldi
 Microsoft Surface Laptop 4 Duvar Kağıtları Yayınlandı; İndirin...
 'Mavi tik' nasıl alınır? Instagram'da mavi tik alma yolları
 Mars Helikopteri Ingenuity ile Gelen Soru: İnsanlar da Mars'ta Uçabilir mi?
 TP-Link, Wi-Fi 6 Teknolojisine Sahip İlk Modemini Duyurdu!
 Yeni Kripto Para Birimi Chia, Sabit Diskleri ve SSD'leri Tehdit Ediyor!
 İlgili haberlerin tümü
 
  Sophos, Astro Locker Team Adlı Yeni Bir Fidye Yazılımı Ailesi Keşfetti
Sophos, Astro Locker Team Adlı Yeni Bir Fidye Yazılımı Ailesi Keşfetti

Sophos Yönetilen Tehdit Müdahale ekibi, kurumları hedef alan yeni bir fidye yazılımı ailesini ortaya çıkardı. Saldırıda kullanılan araçlar, teknikler, prosedürler ve fidye notunda yer alan ifadeler Mount Locker fidye yazılımıyla önemli benzerlikler gösterse de, saldırganlar kurguladıkları destek sistemlerinde ve yaptıkları yazışmalarda kendilerini AstroLocker Team veya Astro Locker Team olarak adlandırıyor.
Eklenme Tarihi: (7.4.2021 19:01:32)
Okunma Sayısı: 14

Sophos Yönetilen Tehdit Müdahale ekibi, kurumları hedef alan yeni bir fidye yazılımı ailesini ortaya çıkardı. Saldırıda kullanılan araçlar, teknikler, prosedürler ve fidye notunda yer alan ifadeler Mount Locker fidye yazılımıyla önemli benzerlikler gösterse de, saldırganlar kurguladıkları destek sistemlerinde ve yaptıkları yazışmalarda kendilerini AstroLocker Team veya Astro Locker Team olarak adlandırıyor.HUAWEI Online Mağaza'da Baharın Gelişine Özel İndirim FırsatıHUAWEI baharın gelişini Online Mağazası'nda özel indirimler ile kutluyor. Sophos, saldırganların kullandığı tekniklerin Mount Locker ile yakın benzerliğinin altını çizmekle birlikte, Astro Locker'in daha önce bilinmeyen bir tehdit grubu olduğuna dikkat çekiyor. Sophos güvenlik uzmanları, bu nedenle Astro Locker Team fidye yazılımı saldırısına uğrayanların ağ ve cihazlarını Mount Locker saldırılarına karşı da kontrol etmeleri gerektiği konusunda uyarıyor. Sophos Rapid Response Takım Yöneticisi Peter Mackenzie, şunları söylüyor: Yakın zaman önce aktif bir Mount Locker saldırısını etkisiz hale getirirken, saldırganların kullandıkları tekniklerin Ryuk, REvil ve DoppelPaymer gibi diğer fidye yazılımı aileleri kadar karmaşık olmadığını fark ettik. Dolayısıyla Astro Locker'in, Mount Locker grubunun yeni ve daha profesyonel bir imaj yaratmak için yeniden markalaşma çabasının bir ürünü olabileceği gibi, kendi hizmet olarak fidye yazılımı (Ransomware as a Service) programlarını başlatma girişimine de işaret edebileceğini düşünüyoruz. Sebep ne olursa olsun, Astro Locker saldırısına uğrayan kurumların araştırmalarını bununla sınırlı tutmamalarını ve Mount Locker saldırı olasılığını da ihtimal dahilinde bulundurmalarını öneriyoruz. Daha fazla bilgi için Sophos News'te yayınlanan detaylı makaleye göz atabilirsiniz.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |