indirline.com, program indir, indir
25 Ekim 2021 , Pazartesi             Aktif Ziyaretçi: 12120
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Apple, iOS 15'in Face ID'sini Kandırmanın Mümkün Olmadığını Söylüyor!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Philips 328E1CA İncelemesi
 Elon Musk'tan, Cybertruck'ın Aynaları Hakkında İlginç Açıklama!
 Türkiye Bankacılık Sektöründe Sanal Asistan Kullanımı 3 yılda %250 Arttı
 Netflix'in Yeni Bir Rekortmeni Var: Queen's Gambir Artık 1 Numara Değil!
 Türkiye, En Çok Gıda İsraf Eden 3'üncü Ülke
 Windows 11'in AMD İşlemcilerle Yaşadığı Sorun Nihayet Çözüldü!
 İnternette Güvenliğin Önemi Her Geçen Gün Artıyor Ama Akıllanmayanlar Var!
 Bir Ücretsiz VPN Uygulaması Şoku Daha: 1 Milyon Kullanıcı İfşa Oldu!
 Aruba, Anahtarlama Mimarisinin Bir Sonraki Evresini Sunar
 ABD'li aktör Baldwin film setinde kullandığı silahı ateşledi: 1 ölü
 İlgili haberlerin tümü
 
  Apple, iOS 15'in Face ID'sini Kandırmanın Mümkün Olmadığını Söylüyor!
Apple, iOS 15'in Face ID'sini Kandırmanın Mümkün Olmadığını Söylüyor!

Araştırmacılar, Apple'ın yeni piyasaya sürdüğü iOS 15 ve iPadOS 15 işletim sistemlerinde, Face ID'nin sahteciliğe karşı koruma modellerinde iyileştirmeler de dahil olmak üzere bazı ilginç güvenlik özelliklerini ortaya çıkardı. Face ID, 2017'de iPhone X ile beraber ortaya çıkmış ve cihazın kilidini açmak için Touch ID parmak izi tarayıcısının yerini aldığında büyük ses getirmişti.
Eklenme Tarihi: (25.9.2021 11:46:13)
Okunma Sayısı: 27

Araştırmacılar, Apple'ın yeni piyasaya sürdüğü iOS 15 ve iPadOS 15 işletim sistemlerinde, Face ID'nin sahteciliğe karşı koruma modellerinde iyileştirmeler de dahil olmak üzere bazı ilginç güvenlik özelliklerini ortaya çıkardı. Face ID, 2017'de iPhone X ile beraber ortaya çıkmış ve cihazın kilidini açmak için Touch ID parmak izi tarayıcısının yerini aldığında büyük ses getirmişti.Apple, Şimdi de Stres, Depresyon ve Kaygı Seviyesini Ölçme Peşinde!Apple, sağlık alanında yeni projeler üzerinde çalışıyor.... FaceID teknolojisini eleştirenler kısa bir süre sonra Apple'ın bu güvenlik uygulamasını atlatmak için çalışmalara başladı, hatta bazıları 3D baskılı maskeler kullanarak denemeler yaptı. Apple'ın kendisi de yüz tanıma teknolojisinde bazı açıklar bulunduğunu ve iyi yapılmış bir 3D modelleme ile kandırılabilme ihtimalinin olduğunu söylemişti. iPhone 13 Tanıtıldı iPhone 13 mini Tanıtıldı iPhone 13 Pro ve Pro Max Tanıtıldı iPhone 13 Türkiye Fiyatları Belli Oldu 2021 Model Yeni iPad Tanıtıldı iPad mini (2021) Tanıtıldı Ancak, yeni işletim sistemindeki güvenlik güncellemelerini paylaşan Apple bu sefer bu problemin tamamen giderildiğini ve FaceID'yi kandırmak için kullanılabilecek yöntemlerin artık işe yaramayacağını söyledi. Apple'ın belirttiğine göre bu düzeltme, iPhone X, iPhone XR, iPhone XS (tüm modeller), iPhone 11 (tüm modeller), iPhone 12 (tüm modeller), iPad Pro (11-inç) dahil olmak üzere TrueDepth Face ID sensörüne sahip tüm cihazlar için geçerli.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |