indirline.com, program indir, indir
3 Aralık 2021 , Cuma             Aktif Ziyaretçi: 9692
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Evrenin Merkezi Gerçekten Dünya'daki Bir Köprünün Üzerinde Olabilir mi?
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Evrenin Merkezi Gerçekten Dünya'daki Bir Köprünün Üzerinde Olabilir mi?
Evrenin Merkezi Gerçekten Dünya'daki Bir Köprünün Üzerinde Olabilir mi?

Gerçekliği sorgulamamıza neden olan şeyler hakkında konuştuğumuzda, optik illüzyonlar en büyük paya sahiptir. Ancak akustik anormallikler, özellikle kafa karıştırmak ve şaşırtmak amacıyla tasarlanmadıysa, aynı derecede rahatsız edici olabilir. Bu, ses anomalisi olarak bilinen tuhaf bir yer olan Evrenin Merkezi için de geçerli.
Eklenme Tarihi: (22.10.2021 00:44:13)
Okunma Sayısı: 29

Gerçekliği sorgulamamıza neden olan şeyler hakkında konuştuğumuzda, optik illüzyonlar en büyük paya sahiptir. Ancak akustik anormallikler, özellikle kafa karıştırmak ve şaşırtmak amacıyla tasarlanmadıysa, aynı derecede rahatsız edici olabilir. Bu, ses anomalisi olarak bilinen tuhaf bir yer olan Evrenin Merkezi için de geçerli.Google, Mobil Aramalarda Dur Diyene Kadar Devam Dönemini Başlatıyor!Google, aramalarda yeni bir dönemi başlatıyor: İnternet arama devi, mobil aramalarda siz dur diyene kadar arama sonuçları getirmeye devam edecek! Bu yer, Oklahoma, Tulsa'da bir yaya köprüsü üzerinde yer alıyor. Beton bir daire ile zeminde bir nokta işaretlenmiş durumda ve çevresinde daha geniş bir daire oluşturan çiçeklikler ve banklar bulunuyor. Ve içine adım attığınızda, sesiniz daha yüksek bir şekilde size geri yankılanıyor ve çemberin dışından gelen sesler bozuluyor. Youtube kullanıcısı Trueson Daugherty'nin Adam, Evrenin Merkezini Keşfediyor, Tulsa OK adlı videosu, çemberin içindeki yankı etkisini (ve yakındaki Yapay Bulut heykelini) gözler önüne seriyor. Guy discovers the Center of the Universe, Tulsa OKIn this video I explore Tulsa's Center of the Universe! Anomalinin nasıl oluştuğuna dair resmi bir açıklama olmasa da, tuhaf etkiyi yaratan en olası nedenin, ses dalgalarını yansıtan çevresindeki çiçeklikler olduğu tahmin edilebilir.Evrenin 3D Haritasını Çıkartacak Süper Bilgisayara Nvidia DamgasıNvidia, evrenin 3D haritasını çıkartacak bir süper bilgisayar üretmek için kolları sıvadı. Dünyada George Gölü'nün Gizemli Noktası gibi başka benzer anomaliler de bulunduğunu söyleyelim. Bu tür garip ses olayları dairesel binalarda da karşımıza çıkabiliyor. Örneğin Londra'daki St. Paul Katedrali'nin kubbesi, kısık sesli konuşmalarınızın ses dalgalarının yankılanması sayesinde devasa kubbe boyunca iletilmesi dolayısıyla fısıldayan galeri olarak da bilinir. Maya şehri Chichen Itza'dan New York'taki Grand Central İstasyonu'na, benzer yapı örnekleri hem eski hem de modern pek çok binada bulunabiliyor.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |