indirline.com, program indir, indir
10 Aralık 2023 , Pazar             Aktif Ziyaretçi: 6949
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Mark Zuckerberg, 2 Küçük Kızına, 3 Yaşından Beri Kodlama Öğretiyormuş!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Mark Zuckerberg, 2 Küçük Kızına, 3 Yaşından Beri Kodlama Öğretiyormuş!
Mark Zuckerberg, 2 Küçük Kızına, 3 Yaşından Beri Kodlama Öğretiyormuş!

Bazı çocuklar uyku vakti geldiğinde, bir masal dinler ve rüyalar alemine dalar. Mark Zuckerberg'in kızları ise bunu kodlama öğrenerek yapıyor. Büyük ihtimalle birisi ya da her ikisi birden, Meta'nın gelecekteki sahibi olacak.
Eklenme Tarihi: (1.11.2021 23:18:15)
Okunma Sayısı: 213

Bazı çocuklar uyku vakti geldiğinde, bir masal dinler ve rüyalar alemine dalar. Mark Zuckerberg'in kızları ise bunu kodlama öğrenerek yapıyor. Büyük ihtimalle birisi ya da her ikisi birden, Meta'nın gelecekteki sahibi olacak.Mark Zuckerberg İçin Şok Sözler: O, Dünyanın En Güçlü Aptallarından BiriÜnlü müzik grubu Pink Floyd'un kurucularından Roger Waters'dan Mark Zuckerberg'e şok sözler: O, Dünyanın en güçlü Aptallarından biri. Yakın tarihli bir röportajda, 2012'de Facebook'un sahibiyle evlenen Chan Zuckerberg Girişimi'nin (CZI) genel müdürü Priscilla Chan, Mark'ın iki kızını, beş yaşındaki Maxima ve dört yaşındaki August'u uyutma rutinini anlattı. The Sunday Times Magazine'e konuşan Chan, Bazen birlikte kitap okuyorlar, bazen birlikte kod yazıyorlar dedi ve şöyle devam etti: Kodlama, günümüzde çocukların öğrenmesi gereken önemli bir yetenek, ayrıca görsel olarak da teşvik edici bir özelliği var. Mark, bu rutini kızlar üç yaşına geldiğinden beri yapıyor. Chan, iki çocuğunun sosyal medya platformlarına ne zaman girmesine izin verildiğine ilişkin olarak da, 13 yaşına gelene kadar sosyal medya ile ilgilenmeyecekler, çünkü kural böyle dedi. Röportajın, Facebook'a ait olan Instragam'ın, genç kızlar için zararlı olduğuna dair eleştirilerin ayyuka çıktığı bir zamanda gelmesi de ilgi çekici bir zamanlama olarak değerlendiriliyor. Bu yılın başlarında Zuckerberg, kızı August'un dizüstü bilgisayarında kodlama yaparken bir fotoğrafını paylaşmış ve Bir çocuğa kod yazmayı öğretmek, şimdiye kadar yaşadığım en büyük sabır testlerinden biri demişti.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |