indirline.com, program indir, indir
3 Şubat 2023 , Cuma             Aktif Ziyaretçi: 4856
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Apple, iPhone ve Apple Watch'lara Çarpışma Algılama Özelliği Getiriyor!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Apple, iPhone ve Apple Watch'lara Çarpışma Algılama Özelliği Getiriyor!
Apple, iPhone ve Apple Watch'lara Çarpışma Algılama Özelliği Getiriyor!

Apple, 2022'de hem iPhone'a hem de Apple Watch'a bir çarpışma algılama özelliği eklemeyi planlıyor. Her iki cihaz da, bir çarpışmayı doğru bir şekilde haritalamak ve bir acil yardım aramasını tetiklemek için ivmeölçer ve jiroskop gibi dahili sensörler kullanacak.
Eklenme Tarihi: (2.11.2021 15:38:34)
Okunma Sayısı: 139

Apple, 2022'de hem iPhone'a hem de Apple Watch'a bir çarpışma algılama özelliği eklemeyi planlıyor. Her iki cihaz da, bir çarpışmayı doğru bir şekilde haritalamak ve bir acil yardım aramasını tetiklemek için ivmeölçer ve jiroskop gibi dahili sensörler kullanacak.Elon Musk'tan, Servetini Bağışla Çağrsına Çok Tartışılacak Cevap!Geçtiğimiz günlerde milyarderlere servetlerinin küçük bir kısmını bağışlama çağrısında bulunan ve böylece dünyadaki açlığın giderilebileceğini söyleyen Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) başkanına, Elon Musk'tan çok konuşulacak bir cevap geldi! Wall Street Journal'ın söylediğine göre Apple, iPhone ve Apple Watch kullanıcılarından anonim olarak bol miktarda veri topluyor. Apple, yaklaşık 10 milyon şüpheli araç çarpmasının 50.000'den fazlasına acil yardım hizmetlerine yapılan bir çağrının eşlik ettiğini tespit etmiş durumda. Şirket, bu verileri kullanarak çarpışma algılama algoritmasının doğruluğunu geliştirmeye çalışıyor. Apple Watch'ta düşme algılama adı verilen benzer bir özellik zaten mevcut. Bu, örneğin bir bisikletten düştükten sonra belirli bir süre içinde istemlere yanıt vermezseniz, acil servislere ve sevdiklerinize otomatik olarak yanıt verilmesini tetikliyor. Düşme algılama özelliği ilk olarak Apple Watch Series 4'te kullanıldı ve o zamandan beri pek çok kişiye yardımcı oladu.Intel'in Beklenen Ekran Kartı Arc Alchemist İlk Kez Tüm Heybetiyle Göründü!Intel'in yeni GPU serisi Arc Alchemist'in yeni fotoğrafları sızdı. Şirket, 2022'de çıkacak olan iPhone ve Apple Watch'ta sunulması beklenen çarpışma algılama özelliğiyle müşterilerinin hayatlarını daha güvenli ve emniyetli hale getirmeyi amaçlıyor.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |