indirline.com, program indir, indir
26 Ocak 2022 , Çarşamba             Aktif Ziyaretçi: 7388
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Instagram'a Çok da Yeni Olmayan, Yeni Bir Özellik Daha Geliyor!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Instagram'a Çok da Yeni Olmayan, Yeni Bir Özellik Daha Geliyor!
Instagram'a Çok da Yeni Olmayan, Yeni Bir Özellik Daha Geliyor!

Kullanıcıların dijital huzuru, pek çok internet platformu için ilgilenilmesi gereken yeni popüler tercih gibi görünüyor. Örneğin YouTube, bu amaçla yüklenen videoların beğenilmeme sayılarını arrtk göstermeyeceğini açıkladı. Instagram da, daha önce platformundaki beğenme sayılarını kamuoyunun hizmetinden kaldırmıştı.
Eklenme Tarihi: (13.11.2021 11:10:48)
Okunma Sayısı: 30

Kullanıcıların dijital huzuru, pek çok internet platformu için ilgilenilmesi gereken yeni popüler tercih gibi görünüyor. Örneğin YouTube, bu amaçla yüklenen videoların beğenilmeme sayılarını arrtk göstermeyeceğini açıkladı. Instagram da, daha önce platformundaki beğenme sayılarını kamuoyunun hizmetinden kaldırmıştı.Çip Krizine Bir Kurban Daha: Şimdi de Steam Deck Ertelendi!Devam eden tedarik zinciri sorunları ve çip sıkıntısı, devleri vurmaya devam ediyor. Şimdi ise kullanıcıların ruh sağlığını hedefleyen bir başka girişimde Instagram, bu hafta Mola Ver adlı yeni bir özelliği test ediyor. Bunun bir katılım kontrolü olduğu söyleniyor ve bunu seçenler, seçtikleri bir sürenin ardından uygulama içi mola hatırlatıcıları alacaklar. Instagram'ın başkanı Adam Mosseri, Bir mola hatırlatıcısı aldığınızda, Instagram'ı kapatmanızı ve mola sırasında neler yapabileceğiniz konusunda uzman destekli ipuçları almanızı sağlayacağız dedi ve ekledi: İnsanların refahını desteklemek bizim için bir önceliktir ve insanlara zamanlarını kasıtlı ve anlamlı bir şekilde yönetmeleri için yollar vermek, bunu düşünmemizin bir yolu. Test sonuçlarına göre Instagram'ın bu özelliği Aralık ayında başlatması bekleniyor. Ancak, şöyle de bir durum söz konusu: Test edilmekte olan yeni zaman sınırlama özelliği tam olarak yeni değil. Instagram ve ana firması Meta zaten günlük hatırlatmalar oluşturmaya izin veriyor ve bildirimleri sınırlıyor. Meta, tanıtıldığı sırada, önde gelen ruh huzuru ve sağlığı uzmanları ve kuruluşları, akademisyenler, kendi kapsamlı araştırmaları ve topluluğundan gelen geri bildirimlerden alınan ilham ve işbirliğine dayalı olarak bu araçları geliştirdiğini söylemişti. İnsanların Facebook ve Instagram'da harcadıkları zamanın kasıtlı, olumlu ve ilham verici olmasını istiyoruz. Umudumuz, bu araçların insanlara platformlarımızda geçirdikleri zaman üzerinde daha fazla kontrol vermesini sağlamaktır cümleleri kurulmuştu.Tesla, Lüks Otomobiller Arasında Mercedes'i Geçerek 3'üncü Sıraya YükseldiTesla, lüks otomobiller listesinde, Mercedes-Benz'i geride bırakarak 3'üncü sırayı aldı! Ayrıca, Meta, kullanıcıların günün belirli bölümlerinde uyarıları sessize almalarını sağlayan bir Sessiz Mod özelliğine de sahip. Açıkça görülüyor ki, mevcut araçlar hem Facebook, hem de Instagram'daki kullanıcıların uygulamadaki zamanlarını yönetmelerine izin veriyor. Bu nedenle, test edilen yeni özellik, temel olarak tercih edenlere ısrarlı bildirimler sağlamak dışında, herhangi bir yeni işlevsellik eklemiyor. Meta ve Instagram için asıl zorluk, insanların zaman yönetimi seçeneği için tıklamalarını sağlamak olabilir. Aksi takdirde özellik, bu platformların insanların zamanını emdikleri yönündeki popüler eleştiriler karşısında ortaya çıkan sadece kozmetik birer değişiklik olarak kalabilir.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |