indirline.com, program indir, indir
26 Ocak 2022 , Çarşamba             Aktif Ziyaretçi: 7334
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Netflix'ten Yeni Codec: Akış Devinin AV1 Adımları Hızlandı!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Netflix'ten Yeni Codec: Akış Devinin AV1 Adımları Hızlandı!
Netflix'ten Yeni Codec: Akış Devinin AV1 Adımları Hızlandı!

Geçen yılın başlarında Netflix, Android platformunda bazı içerikleri göstermede AV1 adlı yeni bir codec bileşeni kullanmaya başladı. Netflix şimdi de PS4 Pro'da ve sınırlı sayıda akıllı TV modelinde AV1 desteğini etkinleştirdi. Netflix, Alliance of Open Media kapsamında telifsiz olarak kullanılabilen AV1'in geliştirilmesinde rol oynayan firmalardan biriydi. Desteklenen TV'lerin listesi şöyle:  
Eklenme Tarihi: (13.11.2021 19:44:17)
Okunma Sayısı: 29

Geçen yılın başlarında Netflix, Android platformunda bazı içerikleri göstermede AV1 adlı yeni bir codec bileşeni kullanmaya başladı. Netflix şimdi de PS4 Pro'da ve sınırlı sayıda akıllı TV modelinde AV1 desteğini etkinleştirdi. Netflix, Alliance of Open Media kapsamında telifsiz olarak kullanılabilen AV1'in geliştirilmesinde rol oynayan firmalardan biriydi. Desteklenen TV'lerin listesi şöyle:  Squid Game 2. Sezon Hakkında Net Açıklama, Serinin Yaratıcısından Geldi!Netflix'te kısa süre içerisinde tam bir fenomene dönüşen dizi Squid Game'in ikinci sezonu hakkındaki gizem yavaş yavaş çözülüyor. Bazı Samsung 2020 UHD Akıllı TV'ler Bazı Samsung 2020 UHD QLED Akıllı TV'ler Bazı Samsung 2020 8K QLED Akıllı TV'ler Samsung The Frame 2020 Akıllı TV'ler Samsung The Serif 2020 Akıllı TV'ler Samsung The Terrace 2020 Akıllı TV'ler PS4 Pro'ya bağlı, Netflix uygulamasıyla video izlenen herhangi bir TV Bazı Amazon Fire TV cihazı (Fire OS 7 ve yukarısı)   Bazı Android TV cihazları (Android OS 10 ve yukarısı) Şirket, TV platformlarında oynatmanın donanıma bağlı olması nedeniyle TV'lerde dağıtımın biraz zaman aldığını söylüyor. Sektör, AV1 akışı yapabilen modelleri yalnızca geçen yıl piyasaya sürdü. Netflix, kullanıma sunmadan önce bir karşılaştırma testi yaptı ve AV1'in diğer codec bileşenlerine göre daha iyi kalitede videolar sunduğunu keşfetti. Özellikle, ağ tıkanıklığı söz konusu olduğunda. AV1, Netflix'in şu anda kullandığı codec bileşenlerinden daha yüksek sıkıştırma verimliliğine sahip olduğundan, daha az bant genişliğine ihtiyaç duyuyor. Bu da, 4K çözünürlükte daha uzun akış oturumlarının sağlanmasına yol açabilir.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |