indirline.com, program indir, indir
26 Ocak 2022 , Çarşamba             Aktif Ziyaretçi: 6646
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Elektrikli Otomobiller Ne Zaman Ucuzlayacak?
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Elektrikli Otomobiller Ne Zaman Ucuzlayacak?
Elektrikli Otomobiller Ne Zaman Ucuzlayacak?

Hindistan hükümeti, elektrikli araçların tüketiciler tarafından daha hızlı benimsenmesi için çeşitli plan ve projeler üretmeye devam ediyor. Bunun için bir süredir çalışan Hindistan hükümetinin yeni açıklamasına göre ise, ülkedeki elektrikli araçların fiyatları gayet cüzi hale gelecek. İşin iyi kısmı, bu durumun sadece Hindistan'ı değil, tüm ülkeleri ilgilendiriyor olması.
Eklenme Tarihi: (14.11.2021 15:37:57)
Okunma Sayısı: 37

Hindistan hükümeti, elektrikli araçların tüketiciler tarafından daha hızlı benimsenmesi için çeşitli plan ve projeler üretmeye devam ediyor. Bunun için bir süredir çalışan Hindistan hükümetinin yeni açıklamasına göre ise, ülkedeki elektrikli araçların fiyatları gayet cüzi hale gelecek. İşin iyi kısmı, bu durumun sadece Hindistan'ı değil, tüm ülkeleri ilgilendiriyor olması.Japonya, Uçan Araba eVTOL İçin Resmi Olarak Onay Verdiğini Duyurdu!Dünya'nın ilk uçan araba güvenlik sertifikası Japonya'dan geldi: SkyDrive'ın eVTOL elektrikli uçan arabası, 2025'te uçan taksi hizmeti için devreye girecek! Hindistan'daki otomobillerin elektrikli yapıya bürünmesi için bir süredir teşvik kampanyaları düzenleyen Hindistan hükümeti, bu konudaki fikrinin üzerinde durmaya devam ediyor. Bugüne kadar ülkede elektrikli otomobil tercihi arzu edilenden çok daha uzak olurken, bunun elbette elektrikli otomobil fiyatlarının yüksek olmasıyla ilgisi var. Ancak Hindistan Ulaştırma Bakanı Nitin Gadkari'den gelen yeni bir açıklamaya göre, elektrikli araçların maliyeti önümüzdeki birkaç yıl içinde ciddi bir oranda düşecek. Gadkari'ye göre hükümetin üretime bağlı teşvik planı, ülkedeki elektrikli araç üretim altyapısının kurulmasında önemli bir rol oynayacak ve buna bağlı olarak da bu tür araçların toplam maliyetinde faturaya yansıyan önemli bir düşüş gözlemlenecek. Gadkari, 2 yıl içinde elektrikli araçların maliyeti, benzinli olan modellerle aynı seviyeye inecek, derken, şu an pek de uygun olmayan şarj altyapısının da kısa süre içinde çözüleceğine dair güvence veriyor.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |