indirline.com, program indir, indir
2 Mart 2024 , Cumartesi             Aktif Ziyaretçi: 1331
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Elon Musk'tan, Servetini Bağışla Çağrsına Çok Tartışılacak Cevap!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Elon Musk'tan, Servetini Bağışla Çağrsına Çok Tartışılacak Cevap!
Elon Musk'tan, Servetini Bağışla Çağrsına Çok Tartışılacak Cevap!

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, şimdi de Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) başkanıyla tartışmaya girdi. David Beasley, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, Elon Musk ve Jeff Bezos gibi milyarderlerin, servetlerinin küçük bir yüzdesini bağışlamaları halinde dünyadaki açlığın giderilebileceğini ve pek çok ölümün engellenebileceğini söylemişti. Musk ise, tabii ki bu açıklamaya cevap vermeden duramadı.
Eklenme Tarihi: (2.11.2021 00:24:57)
Okunma Sayısı: 222

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, şimdi de Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) başkanıyla tartışmaya girdi. David Beasley, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, Elon Musk ve Jeff Bezos gibi milyarderlerin, servetlerinin küçük bir yüzdesini bağışlamaları halinde dünyadaki açlığın giderilebileceğini ve pek çok ölümün engellenebileceğini söylemişti. Musk ise, tabii ki bu açıklamaya cevap vermeden duramadı.Tesla, Aldığı Büyük Siparişle Trilyonerler Kulübüne Girmeyi Başardı!Tesla, imzalanan dev satış anlaşması sonrasında büyük bir başarıya daha imzasını attı; trilyonerler kulübünün yeni üyesi olarak tarihe geçti! David Beasley, CNN'e verdiği röportajında küçük bir grup ultra zenginin, net değerlerinin sadece bir kısmıyla dünyadaki açlığın çözülmesine yardımcı olabileceğini ve şimdi adım atmaları gerektiğini söylemesiyle birlikte Twitter'da tartışma başladı. Bu açıklamalara yanıt olarak Musk, WFP 6 milyar doların dünyadaki açlığı nasıl çözeceğini tam olarak açıklayabilirse, Tesla hisselerimi hemen şimdi satacağım ve dediğini yapacağım yazdı. Beasley ise Musk'a şöyle cevap verdi: Para toplamı kategorik olarak dünyadaki açlığı çözmeyecek, ancak jeopolitik istikrarsızlığı, kitlesel göçü önlemeye ve 42 milyon insanı açlığın eşiğinde kurtarmaya yardımcı olacaktı. Beasley ayrıca, tüm bu sorunların iklim değişikliği, savaş ve COVID-19 salgını nedeniyle derinleştiğini söylüyor. Beasly, Musk'ı doğrudan etiketleyerek, Yardımınızla umut getirebilir, istikrarı inşa edebilir ve geleceği değiştirebiliriz şeklinde bir tweet attı ve bu tweet'in devamı da geldi: Konuşalım: Falcon Heavy kadar karmaşık değil, ama en azından sohbet edebiliriz. Bir sonraki uçuşta ben de olabilirim. Duyduklarını beğenmezsen beni dışarı at! Ancak Musk yine ikna olmadı ve Beasley'e meydan okumaya devam etti: Lütfen mevcut ve önerilen harcamalarınızı ayrıntılı olarak yayınlayın, böylece insanlar paranın tam olarak nereye gittiğini görebilir. Musk, Güneş ışığı harika bir şey diye de ekledi. Musk'ın taleplerine rağmen, WFP zaten her ülkedeki harcamalarına ilişkin iç denetim raporlarını yıllık olarak yayınlıyor. WFP, küresel açlığa karşı mücadelede kullanılan BM kolu olarak öne çıkıyor. Bunu, özellikle kriz zamanlarında savunmasız topluluklara gıda yardımı sağlayarak ve gıda tedarik zincirlerini ve altyapıyı desteklemeyi hedefleyerek yapıyor. Nihai hedefi, 2030 yılına kadar açlığın olmadığı bir dünyaya ulaşmak. Bu arada, Musk'ın net değerinin geçen hafta 288.6 milyar dolara yükseldiği açıklanmıştı.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |