indirline.com, program indir, indir
20 Nisan 2024 , Cumartesi             Aktif Ziyaretçi: 17110
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Apple'ın iPhone'larını Koruyan Seramik Kalkan Teknolojisi Nedir?
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Apple'ın iPhone'larını Koruyan Seramik Kalkan Teknolojisi Nedir?
Apple'ın iPhone'larını Koruyan Seramik Kalkan Teknolojisi Nedir?

iPhone'lar oldukça pahalı ve biraz da kırılgan cihazlar, ancak Apple, Seramik Kalkan isimli yeni koruma teknolojisine yer verdiği yeni modellerle daha fazla dayanıklılık sunduğu iddiasında bulunuyor. Peki, Seramik Kalkan, Gorilla Glass'tan ne kadar iyi?
Eklenme Tarihi: (2.11.2021 01:45:00)
Okunma Sayısı: 232

iPhone'lar oldukça pahalı ve biraz da kırılgan cihazlar, ancak Apple, Seramik Kalkan isimli yeni koruma teknolojisine yer verdiği yeni modellerle daha fazla dayanıklılık sunduğu iddiasında bulunuyor. Peki, Seramik Kalkan, Gorilla Glass'tan ne kadar iyi?Hangi Samsung Galaxy Cihazlar, Android 12L Güncellemesi Alacak?Samsung'un hangi Galaxy cihazları, Google'ın yeni duyurduğu Android 12L güncellemesini alacak? Güncellenecek cihazların listesi içeride.... Apple, Seramik Kalkan ekran koruma teknolojisini iPhone 12'de de kullanmıştı. Bu yıl tanıttığı iPhone 13 modellerinde de yer verilen Seramik Kalkan, benzeri koruma teknolojisi olan Gorilla Glass ile aynı markanın eseri. Corning şirketi tarafından geliştirilen Seramik Kalkan teknolojisinin Gorilla Glass'tan farkı ise, daha dayanıklı yapıda olması. Apple'ın söylemine göre Seramik Kalkan teknolojisi, seramik nanokristallerin yüksek sıcaklıkta kristalizasyon işlemiyle camın için gömülmesiyle elde ediliyor. Buna ilave olarak Seramik Kalkan, 2'li iyon değişimini kullanıyor ve bu da temel olarak iyonların boyutunu artırmak ve böylece daha katı olmaları anlamı taşıyor. Bu iki çıkış noktasının birleşimi, iPhone'ları hem çarpmalara hem de çizilmelere karşı daya dayanıklı hale getirirken, sert düşüşlerde ise telefonun ekranını Gorilla Glass'a göre daha fazla koruyabiliyor. Seramik Kalkan Ne Kadar Sert? Apple, Seramik Kalkan'ın diğer akıllı telefonlarda kullanılan camlardan daha sağlam olduğunu ve önceki iPhone'lardan da düşmelere karşı 4 kata kadar dayanıklı olduğunu öne sürüyor. Ancan buna karşın şirket bu konuda pek de spesifik bir açıklama da bulunmuyor. Günün sonunda bilinen, Seramik Kalkan'ın şu an için en iyi yerleşik akıllı telefon ekran koruması olduğu. Öte yandan Samsung'un Galaxy S21 serisinde de gördüğümüz Gorilla Glass Victus da Seramik Kalkan'ın en önemli rakibi. Yine Corning şirketi tarafından üretilen Gorilla Glass Victus da fazlasıyla dayanıklı. Öyle ki, Gorilla Glass 6'dan 2 kat daha fazla çizilme direnci gösterebilen bu ekran koruma teknolojisi, 2 metreden düşmelere karşı dayanıklı yapıda tasarlanmış. Buradan hareketle, Seramik Kalkan'ın da en az Gorilla Glass Victus kadar dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak tabii ki bu, düşmenin şiddetine, açısına ve zemine bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |