indirline.com, program indir, indir
26 Mayıs 2024 , Pazar             Aktif Ziyaretçi: 30536
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Google Haritalardaki Görüntü, İşte Dünya'daki Kara Delik Dedirtiyor!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Google Haritalardaki Görüntü, İşte Dünya'daki Kara Delik Dedirtiyor!
Google Haritalardaki Görüntü, İşte Dünya'daki Kara Delik Dedirtiyor!

Bir Reddit kullanıcısı, okyanusun ortasında bir kara delik gibi görünen bir varlığı keşfederek bu hafta internette coğrafi bir tartışma başlattı. Google Earth'e oldukça derin bir dalış yaparken bu topografik tuhaflıkla karşılaşan kokoblocks adlı bir kullanıcı, /r/GoogleMaps alt dizininde Pasifik Okyanusu'nun ortasından alınan bir ekran görüntüsünü yayınladı.
Eklenme Tarihi: (4.11.2021 11:26:02)
Okunma Sayısı: 247

Bir Reddit kullanıcısı, okyanusun ortasında bir kara delik gibi görünen bir varlığı keşfederek bu hafta internette coğrafi bir tartışma başlattı. Google Earth'e oldukça derin bir dalış yaparken bu topografik tuhaflıkla karşılaşan kokoblocks adlı bir kullanıcı, /r/GoogleMaps alt dizininde Pasifik Okyanusu'nun ortasından alınan bir ekran görüntüsünü yayınladı.Üçüncü Doz COVID-19 Aşıları, Delta Varyantına Karşı Ne Kadar Etkili?Yeni bir araştırmanın sonuçları, üçüncü doz mRNA aşılarının COVID-19'a ve Delta varyantına karşı ne kadar koruyucu olduğunu ortaya koyuyor! Vostok Adası olarak bilinen, kafa karıştırıcı mercan oluşumu, Pasifik Okyanusu'ndaki Kiribati'deki Southern Line Adaları'ndaki bir atol. Bu ıssız ada Tahiti'den 640 kilometre uzaklıkta ve sadece 0,3 kilometre kare araziye ev sahipliği yapıyor. 1820'de Vostok adlı gemiyle yelken açan Rus Antarktika kaşifi Fabian Gottlieb von Bellingshausen tarafından keşfedildi. Guano (o zamanlar kazançlı olan atık birikintileri) için imrenilen ada, 1856 Guano Yasası uyarınca ABD tarafından ve daha sonra 1873'te İngiltere tarafından alındı, ancak hiçbir şekilde kullanılmadı. 1979'da vahşi yaşam koruma alanı ilan edilen ada, artık Kiribati'nin bir parçası olarak tüm Line Adaları'nın el değmemiş yerli florasına ev sahipliği yapıyor. Bu, adanın Google Earth'te neden bu kadar garip göründüğünü açıklayabilir, adanın görüntüsünü yakınlaştırırsanız, ana gövdesi siyahken eteklerinin koyu yeşil olmasıyla neredeyse sansürlenmiş gibi görünüyor. Uydu görüntüsü siteleri bazen belirli görüntüleri bu şekilde engellese de, bu olağandışı etkinin yalnızca yoğun bir ormanın düşük çözünürlüklü bir görüntüsünden kaynaklanması da mümkün. Bu ikinci açıklama, mercan kumu ve molozdan oluşan kumsallarla ve anakarada tatlı su birikintisi olmamasıyla, arazinin yapısıyla çok daha mantıklı gözüküyor. Ada büyük ölçüde 30 metre yüksekliğe kadar büyüyen Pisonia ağaçlarıyla kaplı ve bu ağaçlar altlarında başka bitkiler için yer kalmayacak kadar sıkı bir şekilde yerleşmiş durumda. Bu nedenle adanın rengi, oldukça düzgün bir Pisonia ağaç tepeleri örtüsünü yansıtabilir.Facebook, Çok Fazla Tartışılan Özelliğini Tamamen Kapatacağını Duyurdu!Facebook, platforma olan güveni artırmak için yüz tanıma sistemini tamamen kapatacağını açıkladı! Reddit'teki bazılarının tanımladığı gibi bir kara delik olmaktan çok uzak olan bu sıra dışı toprak parçası, zaman zaman plajlarını ziyaret eden yeşil kaplumbağaların yanı sıra birkaç sümsük ve fregat kuşları, deniz kırlangıçları, sıçanlar, skinkler ve palmiye yengeçleri de dahil olmak üzere şaşırtıcı çeşitlilikte faunaya ev sahipliği yapıyor. Yani, bu ada o kadar da sıra dışı değil ama Reddit'te bazı harika alternatif açıklamalar bulunuyor.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |