indirline.com, program indir, indir
26 Mayıs 2024 , Pazar             Aktif Ziyaretçi: 30482
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Bir Garip İddia: iPhone 14, iPhone 13'ten Daha Güçlü Olmayabilir!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Bir Garip İddia: iPhone 14, iPhone 13'ten Daha Güçlü Olmayabilir!
Bir Garip İddia: iPhone 14, iPhone 13'ten Daha Güçlü Olmayabilir!

iPhone 13 serisi tanıtıldı ve elbette artık gelenek olduğu üzere bir sonraki model konuşulmaya başlandı bile. Muhtemelen önümüzdeki 1 yıl boyunca iPhone 14 serisi ile ilgili çeşitli haberleri sizlerle paylaşacağız, zira sızıntılar gelmeye başladı. Görünüşe göre Apple, iPhone 14 serisinde herhangi bir işlemci değişikliğine gitmeyecek ve yine karşımıza benzer bir işlemci ile çıkacak.
Eklenme Tarihi: (4.11.2021 15:52:48)
Okunma Sayısı: 265

iPhone 13 serisi tanıtıldı ve elbette artık gelenek olduğu üzere bir sonraki model konuşulmaya başlandı bile. Muhtemelen önümüzdeki 1 yıl boyunca iPhone 14 serisi ile ilgili çeşitli haberleri sizlerle paylaşacağız, zira sızıntılar gelmeye başladı. Görünüşe göre Apple, iPhone 14 serisinde herhangi bir işlemci değişikliğine gitmeyecek ve yine karşımıza benzer bir işlemci ile çıkacak.Samsung Galaxy S21 FE'den Gerçek Fotoğraflar İnternete Sızdı!Samsung Galaxy S21 FE'nin gerçek fotoğrafları da sonunda internete sızdı! Bilindiği gibi iPhone 13 serisinde Apple A15 Bionic işlemcisini kullanan Apple, bir önceki jenerasyon olan iPhone 12 serisindeyse Apple A14 Bionic işlemcisini tercih etmişti. Evet, işlemciler birbirinden farklı ve bu farklılığı frekans hızlarında da karşımıza çıkartmış olsalar da fabrikasyon süreçlerine baktığımızda her 2 işlemcinin de 5 nm mimarisinde olduğunu görüyoruz. Yeni gelen sızıntılar da bununla ilgili. İddialara göre Apple, iPhone 14'te de 5 nm mimarisine dayalı bir işlemci kullanacak. Daha önceki sızıntılara baktığımızdaysa, Apple'In iPhone 14 serisinde fabrikasyon sürecini geliştireceği ve 3 nm mimarisine indirgeyeceği söyleniyordu. Bunun anlamı, daha yüksek frekans hızları ve daha yüksek performans üreteceği idi. Ancak görünüşe göre iPhone 14 o denli hızlı olmayacak ve iddiaya göre iPhone 13'ten de daha hızlı olmayacak. Aslında iddia edildiği gibi arada performans artışı görmemek pek mantıklı değil. Zira her ne kadar aynı fabrikasyon sürecini paylaşsalar da iPhone 13 ve iPhone 12 arasında yaklaşık yüzde 50 oranında performans farkı bulunuyor. Zira işlemcide kullanılan çekirdeklerin saat hızları geliştirilmiş durumda. Buna istinaden elbette iPhone 14, iPhone 13 serisinden hızlı olacaktır; ancak bu hızın yeni nesil fabrikasyon sürecinden beklendiği kadar olmayabileceğini söyleyebiliriz.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |