indirline.com, program indir, indir
26 Mayıs 2024 , Pazar             Aktif Ziyaretçi: 29249
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Bill Gates, Biyoterörizm Saldırılarına Karşı Hazırlanmamızı İstiyor!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Bill Gates, Biyoterörizm Saldırılarına Karşı Hazırlanmamızı İstiyor!
Bill Gates, Biyoterörizm Saldırılarına Karşı Hazırlanmamızı İstiyor!

Bill Gates, hükümetlerin araştırma ve geliştirmeye milyarlarca dolar yatırım yaparak gelecekteki pandemilere ve çiçek hastalığı temelli biyolojik terör saldırılarına hazırlanmaları gerektiği konusunda uyardı. Microsoft'un kurucusu, Sağlık Seçimi Komitesi başkanı Jeremy Hunt ile Politika Değişimi görüşmesi sırasında bu uyarıyı yaptı. Gates ayrıca, milyar dolarlık yeni bir Dünya Sağlık Örgütü Pandemi Görev Gücü'nün kurulması için de çağrıda bulundu.
Eklenme Tarihi: (4.11.2021 17:06:10)
Okunma Sayısı: 247

Bill Gates, hükümetlerin araştırma ve geliştirmeye milyarlarca dolar yatırım yaparak gelecekteki pandemilere ve çiçek hastalığı temelli biyolojik terör saldırılarına hazırlanmaları gerektiği konusunda uyardı. Microsoft'un kurucusu, Sağlık Seçimi Komitesi başkanı Jeremy Hunt ile Politika Değişimi görüşmesi sırasında bu uyarıyı yaptı. Gates ayrıca, milyar dolarlık yeni bir Dünya Sağlık Örgütü Pandemi Görev Gücü'nün kurulması için de çağrıda bulundu.Bill Gates'ten, Seks Ticareti Suçlusu Jeffrey Epstein Açıklaması!Bill Gates, şimdi de seks ticareti suçlusu eski milyarder Jeffrey Epstein ile ilişkisi konusunda yaptığı açıklamalarla gündemde. Bill Gates, bu tip bir çalışmanın pahalı olabileceğini, ancak grip ve soğuk algınlığının ortadan kaldırılması gibi başka yeniliklere de yol açabileceğini söylüyor. Detaya da giren Gates, ABD ve İngiltere gibi ülkelerin, araştırmayı finanse etmek için on milyarlarca harcaması gerektiğine vurgu yaptı: Beş yıl içinde 'Bir sonraki salgına hazırız' adlı bir kitap yazabileceğimi umuyorum. Ancak Ar-Ge çalışmalarının on milyarlarca dolar gerektireceğini de biliyorum. ABD ve İngiltere bunun bir parçası olmalı. DSÖ düzeyinde, benim mikrop oyunları dediğim şeyi yapan bir pandemik Görev Gücü için yılda yaklaşık bir milyar dolar gerekecek. Gates, açıklamalarının devamında mikrop oyunlarının havaalanlarına yönelik çiçek hastalığı saldırıları gibi biyoterörizm eylemlerine hazırlanmayı içerebileceğini öne sürdü: Ya bir biyoterörist 10 havaalanına çiçek hastalığı getirdiyse? Dünya buna nasıl tepki verirdi? Bugün yaşadıklarımızdan çok daha kötü olabilecek doğal kaynaklı salgınlar ve biyoterörizm kaynaklı salgınlar var. Hayırsever olarak çalışmalarına devam edeceğini de sözlerine ekleyen Bill Gates, açıklamalarını şu sözlerle tamamladı: İklim mesajı ve yoksulların hastalıklarına karşı devam eden mücadele ile birlikte, pandemi hazırlığı hakkında daha çok şey konuşacağım. Ve sözlerim bence verimli bir zemin bulacak çünkü bilirsiniz, trilyonlarca dolar ve milyonlarca hayat kaybettik. Ve vatandaşlar hükümetlerinden bunun bir daha olmasına izin vermemelerini bekliyor.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |