indirline.com, program indir, indir
25 Şubat 2024 , Pazar             Aktif Ziyaretçi: 26483
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Satranç Devinden Facebook'a Sert Eleştiri: Yaptıkları Aptalca!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Satranç Devinden Facebook'a Sert Eleştiri: Yaptıkları Aptalca!
Satranç Devinden Facebook'a Sert Eleştiri: Yaptıkları Aptalca!

Web Summit teknoloji konferansında CNBC'ye konuşan eski satranç şampiyonu Garry Kasparov, Facebook'un yüz tanıma teknolojisini kapatma kararının aptalca olduğunu söyledi. Baskıcı hükümetlere karşı getirdiği eleştiriler ve protestoları ile tanınan Kasparov, Amerika ve Avrupa'daki şirketlerin, ürünleri ve hizmetlerinde özelliklerden vazgeçmelerini sağlayan düzenlemelere uymaya zorlanmalarının şok edici bir gelişme olduğunu öne sürüyor.
Eklenme Tarihi: (8.11.2021 00:41:30)
Okunma Sayısı: 222

Web Summit teknoloji konferansında CNBC'ye konuşan eski satranç şampiyonu Garry Kasparov, Facebook'un yüz tanıma teknolojisini kapatma kararının aptalca olduğunu söyledi. Baskıcı hükümetlere karşı getirdiği eleştiriler ve protestoları ile tanınan Kasparov, Amerika ve Avrupa'daki şirketlerin, ürünleri ve hizmetlerinde özelliklerden vazgeçmelerini sağlayan düzenlemelere uymaya zorlanmalarının şok edici bir gelişme olduğunu öne sürüyor.Kulağa Garip Gibi Gelse de, Samsung Kendi Pantolonlarını Üretiyor!Samsung, her ne kadar kulağa garip gelse de, kendi kot pantolonlarını satmaya hazırlanıyor. Kasparov açıklamasında şöyle dedi: Şahsen, bunun basit bir nedenden ötürü aptalca olduğunu düşünüyorum: Facebook kapatıyor, ancak Çinliler kapatmıyor. Bence mevcut olan herhangi bir teknolojik özelliği, bloke etmenin bir anlamı yok. Küresel internet çağında aslında Amerika'daki veya Avrupa'daki şirketleri bu kurallara uymaya ve yeni özelliklerden vazgeçmeye zorlamak, delilik. Facebook aslında, kullanıcılarını pek de rahat hissetmedikleri yeni özellikleri benimsetme konusunda güçlü çalışmalar yapan bir şirketti ve yüz tanıma sistemi böyle bir özellikti. Birkaç yıl önce tanıtıldı ve her ne kadar önceden kullanıcılara geleceği bildirilmiş olsa da, fikrini değiştiren kullanıcılar için devre dışı bırakmak çok kolay değildi. Hatta çoğu kullanıcı bu izni verdiklerini bile unutmuş olabilirler.  

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |