indirline.com, program indir, indir
24 Haziran 2024 , Pazartesi             Aktif Ziyaretçi: 7872
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Türkiye'de, 3. Doz COVID-19 Aşıları Hakkında Beklenen Karar Verildi!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Türkiye'de, 3. Doz COVID-19 Aşıları Hakkında Beklenen Karar Verildi!
Türkiye'de, 3. Doz COVID-19 Aşıları Hakkında Beklenen Karar Verildi!

Bugün gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çok merak edilen üçüncü doz aşı sorusunu da açıklığa kavuşturdu. Koca, yaptığı açıklamada COVID-19 aşılarının en yüksek etkinliği 3 ila 6 ay arasındaki zaman diliminde gösterdiğine vurgu yaptı ve ikinci dozun üzerinden 6 ayı geçiren 18 yaşın üzerindeki tüm vatandaşların, üçüncü (hatırlatma) dozu yaptırabileceğini söyledi.
Eklenme Tarihi: (10.11.2021 21:56:20)
Okunma Sayısı: 257

Bugün gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çok merak edilen üçüncü doz aşı sorusunu da açıklığa kavuşturdu. Koca, yaptığı açıklamada COVID-19 aşılarının en yüksek etkinliği 3 ila 6 ay arasındaki zaman diliminde gösterdiğine vurgu yaptı ve ikinci dozun üzerinden 6 ayı geçiren 18 yaşın üzerindeki tüm vatandaşların, üçüncü (hatırlatma) dozu yaptırabileceğini söyledi.Üçüncü Doz COVID-19 Aşıları, Delta Varyantına Karşı Ne Kadar Etkili?Yeni bir araştırmanın sonuçları, üçüncü doz mRNA aşılarının COVID-19'a ve Delta varyantına karşı ne kadar koruyucu olduğunu ortaya koyuyor! Koronavirüs Bilim Kurulumuz bugün risk grubundaki vatandaşlarımızın durumu, salgının seyri ve aşı programı gündemi ile toplandı. pic.twitter.com/QSTGjNFBzk — Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) November 10, 2021 6 ayı dolduran ve isteyen herkes, kendi seçtiği aşı ile üçüncü dozu, ücretsiz olarak yaptırabilecek. Okullar Kapanacak mı? Öte yandan Koca, 8-16 yaş aralığındaki okul çağı çocuklarının durumu ile ilgili de önemli bir açıklama yaptı. Koca'nın açıklamasına göre, okul çağındaki 8-16 yaş grubundaki çocukların toplam vakalar içindeki oranı, yüzde 10 seviyesinde düşüş gösterdi. Yüz yüze eğitimle ilgili çok sık gündeme gelen okullarda kapanma olacak mı? sorusu, yetkililer tarafından sıklıkla cevaplanıyor ve yüz yüze eğitimin kesinlikle devam edeceğine vurgu yapılıyor. Sağlık bakanının son açıklaması da, okulların kapanması için bir neden olmadığını gözler önüne sermiş oluyor.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |