indirline.com, program indir, indir
24 Mayıs 2024 , Cuma             Aktif Ziyaretçi: 4596
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > iOS 15.2'nin Legacy Contact Özelliği, Sırları Mezara Götürmeye Son Verecek!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  iOS 15.2'nin Legacy Contact Özelliği, Sırları Mezara Götürmeye Son Verecek!
iOS 15.2'nin Legacy Contact Özelliği, Sırları Mezara Götürmeye Son Verecek!

Yaklaşan iOS 15.2 güncellemesi, vefat eden birinin, daha önceden seçtiği herkesin iPhone'undaki verilere erişmesine izin verecek bir liste oluşturmasına olanak tanıyacak. Bu özellik, WWDC 2021'de tanıtılmıştı, ancak Eylül ayında kullanıma sunulan ilk iOS 15 yükseltmesinin bir parçası değildi. iOS 15.2 için yayınlanan yeni bir beta sürümü, bu özelliğin bu güncellemeye geleceğini gösteriyor.
Eklenme Tarihi: (12.11.2021 10:30:19)
Okunma Sayısı: 256

Yaklaşan iOS 15.2 güncellemesi, vefat eden birinin, daha önceden seçtiği herkesin iPhone'undaki verilere erişmesine izin verecek bir liste oluşturmasına olanak tanıyacak. Bu özellik, WWDC 2021'de tanıtılmıştı, ancak Eylül ayında kullanıma sunulan ilk iOS 15 yükseltmesinin bir parçası değildi. iOS 15.2 için yayınlanan yeni bir beta sürümü, bu özelliğin bu güncellemeye geleceğini gösteriyor.Metaverse Nedir? Son Dönemde Herkesin Sorduğu Bu Soruya Cevap Veriyoruz!Facebook ile gündeme gelen Metaverse kelimesi tam olarak ne anlama geliyor; neyi temsil ediyor? Metaverse'ün geçmişi nerelere dayanıyor? Metaverse hakkında bilmeniz gerekenleri bir araya getirdik! Legacy Contact olarak adlandırılan özellik sayesinde seçtiğiniz kişiler ölümünüzden sonra Apple ID hesabınıza ve iPhone içindeki kişisel bilgilerinize erişebilecek. Bu bilgiler arasında fotoğraflar, videolar ve belgeler de yer alıyor. Bu kişilerin listesini belirlemek için iPhone veya iPad ayarlarına girip, profilinizin üzerine tıklayıp Password & Security bölümüne gelmeniz gerekiyor. Burada göreceğiniz Legacy Contact seçeneğini kullanarak ölümünüzden sonra kişisel verilerine erişmesine izin verdiğiniz kişiyi belirleyebiliyorsunuz. Bu kişi siz öldükten sonra tüm verilerinize eksiksiz erişime sahip oluyor. Ancak bunu yapması için yasal bir ölüm ilamı göstermesi gerekiyor. Onaylanması biraz zaman alabilir, ancak eninde sonunda erişim sağlanıyor.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |