indirline.com, program indir, indir
26 Mayıs 2024 , Pazar             Aktif Ziyaretçi: 1334
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > 2022 FIFA Dünya Kupası'na Aylar Var ama Dolandırıcılar İçin Başladı Bile!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  2022 FIFA Dünya Kupası'na Aylar Var ama Dolandırıcılar İçin Başladı Bile!
2022 FIFA Dünya Kupası'na Aylar Var ama Dolandırıcılar İçin Başladı Bile!

Katar'da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası'na daha bir yıldan uzun bir süre var, ancak bu süre, siber suçluların etkinliği çevreleyen heyecanı insanları dolandırmak için kullanmayacağı anlamına gelmiyor.
Eklenme Tarihi: (16.11.2021 00:18:37)
Okunma Sayısı: 271

Katar'da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası'na daha bir yıldan uzun bir süre var, ancak bu süre, siber suçluların etkinliği çevreleyen heyecanı insanları dolandırmak için kullanmayacağı anlamına gelmiyor.Hyundai Seven: Hyundai'nin Yeni Elektrikli SUV'u Kendini Gösterdi!Hyundai Seven EV'nin prototipi, ev gibi görünen bir iç mekana sahip ve özelliklerle dolu bir SUV'un gelmekte olduğunu gösteriyor! Kaspersky araştırmacıları tarafından yapılan açıklamaya göre, bu yılın 15 Ağustos ve 15 Ekim tarihleri arasında, Dünya Kupası için mal veya hizmet tedariki sözleşmeleri konulu teklif vermeye yönelik dolandırıcılık davetlerini içeren 11.000 kimlik avı e-postası tespit edildi. Araştırmacılar, bunun sporla ilgili dolandırıcılık konusunda tipik olmayan yeni bir taktik olduğunu söylüyor. Gönderilen başka e-postalar ise alıcının bir çekilişe katılmak için seçildiğini söylüyor. Her iki dolandırıcılık durumunda da, alıcılardan katılım için bir komisyon ödemeleri isteniyor ancak tahmin edebileceğiniz gibi karşılığında hiçbir şey verilmiyor. Diğer kimlik avı e-postalarından bazıları kötü amaçlı ekler içeriyor. Araştırmacılar ayrıca internetten indirilmiş kötü amaçlı dosyalar da buldular. Kaspersky, 2021 Dünya Kupası'nın adını taşıyan dosyaları içeren toplam 625 girişim tespit ettiğini söylüyor. Bunların büyük çoğunluğu, kullanıcılardan kişisel bilgilerini paylaşmalarını isteyen Word belgelerini içeriyor. Diğer tehditler, oturum açma kimlik bilgilerini ve diğer verileri toplamak için tasarlanmış AdWare ve truva atlarını (trojan) içeriyor. Kaspersky, kimlik avı dolandırıcılığına yakalanmamak için, özellikle alıcıları hızlı hareket etmeye zorlayan istenmeyen e-posta tekliflerine karşı dikkatli olunması gerektiğini söylüyor. Bir teklif gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen gerçek olmadığını anlayabilirsiniz. Gariplikler içeren uzun e-posta adresleri, dil bilgisi ve yazım hataları gibi detaylar ise dikkat etmeniz gereken önemli unsurlar arasında yer alıyor.Elon Musk'ın Düzenlediği Protesto Kokan İlginç Anketin Sonuçları Belli OlduElon Musk'ın Twitter üzerinden düzenlediği ilginç anketin sonuçları belli oldu. Ayrıca, meşru şirketler sizinle hiçbir zaman birdenbire iletişime geçmez ve kredi kartı bilgileriniz veya Sosyal Güvenlik numaranız gibi kişisel bilgilerinizi açıklamanızı istemez.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |