indirline.com, program indir, indir
25 Nisan 2024 , Perşembe             Aktif Ziyaretçi: 17590
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > FBI, Bir Hack Saldırısında Piyon Durumuna Düşmekten Kurtulamadı!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  FBI, Bir Hack Saldırısında Piyon Durumuna Düşmekten Kurtulamadı!
FBI, Bir Hack Saldırısında Piyon Durumuna Düşmekten Kurtulamadı!

FBI, bilgisayar korsanları ve güvenlik araştırmacıları arasındaki bir kavgada piyon olarak kullanılmış gibi görünüyor. Bleeping Computer'ın söylediğine göre FBI, sunucularına sızan davetsiz misafirlerin, alıcıların veri ihlalleri ile karşı karşı olduğunu iddia eden sahte mesajlar göndermek için 13 Kasım gününün erken saatlerde ajansın e-posta sunucularını kullandığını doğruladı. E-postalar, karanlık web güvenlik firmaları NightLion ve Shadowbyte'ın lideri Vinny Troia'ya yapılan ve aslında gerçek olmayan saldırılara vurgu yapıyordu.
Eklenme Tarihi: (16.11.2021 10:45:27)
Okunma Sayısı: 234

FBI, bilgisayar korsanları ve güvenlik araştırmacıları arasındaki bir kavgada piyon olarak kullanılmış gibi görünüyor. Bleeping Computer'ın söylediğine göre FBI, sunucularına sızan davetsiz misafirlerin, alıcıların veri ihlalleri ile karşı karşı olduğunu iddia eden sahte mesajlar göndermek için 13 Kasım gününün erken saatlerde ajansın e-posta sunucularını kullandığını doğruladı. E-postalar, karanlık web güvenlik firmaları NightLion ve Shadowbyte'ın lideri Vinny Troia'ya yapılan ve aslında gerçek olmayan saldırılara vurgu yapıyordu.Rekor Kıran Bebek: Sadece 16 Haftalıkken Dünya Geldi, Guinness'e Girdi!Sadece 16 haftalıkken dünyaya gelen bir bebek, hayatta kalan en erken doğmuş bebek olarak Guinness rekorlar kitabına girmeyi başardı! Kâr amacı gütmeyen istihbarat kuruluşu Spamhaus, sahte mesajları hızla günışığına çıkardı. Saldırganlar, diğer kaynakların yanı sıra American Registry for Internet Numbers (ARIN) veritabanından alınan e-posta adreslerini kullanarak saldırıyı gerçekleştirmek için meşru FBI sistemlerini kullandılar. Sahte e-postalar en az iki dalgada 100.000'den fazla adrese ulaştı. FBI, saldırıyı devam eden bir durum olarak nitelendirdi ve başlangıçta paylaşacak daha fazla ayrıntıya sahip olmadığını belirtti. E-posta alıcılarından bu gibi mesajları büronun İnternet Suçu Şikayet Merkezine veya Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansına bildirmelerini istedi. Troia, Bleeping Computer'a, faillerin geçmişte araştırmacıya saldıran bir kişi olan Pompomourin ile bağlantılı olabileceğine inandığını söyledi.Microsoft, Tarayıcısı Edge ile Yine Kullanıcıları Kızdırdı!Yeni bir güncellemeden sonra Microsoft Edge'in, açılan yeni sekmelerde reklam göstermeye başladığı rapor ediliyor! Bilgisayar korsanları ve güvenlik topluluğu arasındaki kan davaları yeni değil. Mart ayında, Microsoft Exchange sunucularından yararlanan saldırganlar, sahte bir etki alanı kullanarak güvenlik gazetecisi Brian Krebs'i olaylara karıştırmaya çalıştı. Ancak, bu tür saldırılarda kampanyalarının bir parçası olarak FBI gibi bir devlet kurumunun gerçek alan adlarını kullanmaları oldukça nadir.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |