indirline.com, program indir, indir
26 Mayıs 2024 , Pazar             Aktif Ziyaretçi: 29564
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Çip Krizi, Şimdi de Tesla'nın USB-C Girişlerini Vurdu!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Çip Krizi, Şimdi de Tesla'nın USB-C Girişlerini Vurdu!
Çip Krizi, Şimdi de Tesla'nın USB-C Girişlerini Vurdu!

Tesla, çip sıkıntısına rağmen başarılı bir çizgide yoluna devam ediyor olabilir, ancak görünüşe göre bu sıkıntı firmanın üretip sattığı arabaları etkiliyor. Electrek'in haberine göre, çok sayıda Model 3 ve Model Y alıcısı, elektrikli araçlarını teslim aldıklarında orta konsolda veya arka oturma alanlarında USB-C bağlantı noktaları olmadığını görüyor. Bazı müşteriler önceden uyarıldıklarını söylüyor, ancak bazıları son anda bu eksikliği fark ettiklerinden şikayet ediyorlar.
Eklenme Tarihi: (16.11.2021 11:52:09)
Okunma Sayısı: 253

Tesla, çip sıkıntısına rağmen başarılı bir çizgide yoluna devam ediyor olabilir, ancak görünüşe göre bu sıkıntı firmanın üretip sattığı arabaları etkiliyor. Electrek'in haberine göre, çok sayıda Model 3 ve Model Y alıcısı, elektrikli araçlarını teslim aldıklarında orta konsolda veya arka oturma alanlarında USB-C bağlantı noktaları olmadığını görüyor. Bazı müşteriler önceden uyarıldıklarını söylüyor, ancak bazıları son anda bu eksikliği fark ettiklerinden şikayet ediyorlar.Çip Krizine Bir Kurban Daha: Şimdi de Steam Deck Ertelendi!Devam eden tedarik zinciri sorunları ve çip sıkıntısı, devleri vurmaya devam ediyor. Uzmanlar, bu eksik USB bağlantı noktalarını Asya'da yaşanan çip sıkıntısına bağlıyor. Bazı müşterilere Tesla'nın eksik konektörleri Aralık ayında takacağı söylendi, ancak bunun etkilenen tüm otomobil alıcıları için geçerli olup olmadığı açık değil. Tesla uzun süredir bu konularda yorum yapmıyor, hatta firmanın halkla ilişkiler ekibinin işine son verdiği düşünülüyor. Bu, otomobil markaların ilk kez otomobillerini eksik parçalarla sattığı olay değil. BMW de kısa süre önce bazı modellerden dokunmatik ekran özelliklerini kaldırırken, Tesla ve BMW yolcu bel desteği seçeneklerini kaldırmıştı. Fazla bir seçenek de sunmuyorlar. Ya siparişler durduruluyor ya da müşterilerinden normalden daha uzun süre beklemelerini istiyorlar. Çip Sıkıntısı Neden Var; Nasıl Bitecek? Bu eksiklik Tesla kullanıcılarını ciddi anlamda etkileyebilir. USB bağlantı noktalarının yokluğu yalnızca bağlantıyı kesmekle kalmıyor, kablosuz şarjı da engelliyor olabilir. Her ne kadar lüks bir seçenek olarak görülse de Tesla'nın fiyat etiketleri göz önüne alındığında bu standart olarak beklenen bir seçenek.  

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |