indirline.com, program indir, indir
25 Nisan 2024 , Perşembe             Aktif Ziyaretçi: 17319
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Internet Explorer, Kullanıcıların Canını Yakmaya Devam Ediyor!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Internet Explorer, Kullanıcıların Canını Yakmaya Devam Ediyor!
Internet Explorer, Kullanıcıların Canını Yakmaya Devam Ediyor!

Internet Explorer'ın kullanım ömrünün sona erme tarihi hızla yaklaşıyor olmasına rağmen, Magniber fidye yazılımı çetesi, Microsoft'un eski tarayıcısındaki iki güvenlik açığından yararlanarak kullanıcılara saldırı başlattı. Bleeping Computer'in haberine göre grup, Internet Explorer güvenlik açıklarından yararlanarak Asya'da faaliyet gösteren işletmelerin çalışanlarına kötü amaçlı reklamlar yoluyla saldırmaya başladı.
Eklenme Tarihi: (16.11.2021 14:12:12)
Okunma Sayısı: 232

Internet Explorer'ın kullanım ömrünün sona erme tarihi hızla yaklaşıyor olmasına rağmen, Magniber fidye yazılımı çetesi, Microsoft'un eski tarayıcısındaki iki güvenlik açığından yararlanarak kullanıcılara saldırı başlattı. Bleeping Computer'in haberine göre grup, Internet Explorer güvenlik açıklarından yararlanarak Asya'da faaliyet gösteren işletmelerin çalışanlarına kötü amaçlı reklamlar yoluyla saldırmaya başladı.Spotify'ın Bir Sonraki Adımı, Bu Satın Almayla Ortaya Çıktı!Spotify sesli kitap platformu Findaway'i satın aldı. Magniber, 2017 yılında Cerber adlı başka bir fidye yazılımı çetesinden türemişti. Grup başlangıçta yalnızca Güney Kore'deki kullanıcıları hedef alıyordu. Ancak son zamanlarda operasyonlarının kapsamını Çin, Tayvan, Singapur, Malezya ve Hong Kong'daki sistemlere bulaşmak için genişletti. Magniber'in en son siber saldırılarında yararlanılan Internet Explorer güvenlik açıkları CVE-2021-26411 ve CVE-2021-40444 olarak biliniyor. Aslında bu açıklar bu yılın Mart ayında Microsoft tarafından yamayla kapatılmıştı. Ancak yamayı uygulamamış olan sistemlerde açıklar hala devam ettiğinden korsanlara giriş imkanı veriyor. Her ne kadar Internet Explorer'ın kullanımı Dünya çapında yüzde 1'ler seviyesine düşmüş olsa da, Microsoft ve diğer güvenlik şirketleri bu tarayıcının kullanımının acilen durdurulması gerektiğini üzerine basa basa söylüyorlar.  

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |