indirline.com, program indir, indir
25 Nisan 2024 , Perşembe             Aktif Ziyaretçi: 17493
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Perseverance, Mars'ta Bulduğu Kaya Parçasıyla Yine Heyecanlandırdı!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Perseverance, Mars'ta Bulduğu Kaya Parçasıyla Yine Heyecanlandırdı!
Perseverance, Mars'ta Bulduğu Kaya Parçasıyla Yine Heyecanlandırdı!

NASA'nın büyük bir heyecan ve umutlarla Mars'a gönderdiği ve iniş yaptığı günden bu yana yeni örnekler toplayan uzay gezgini Perseverance, yeni bir keşifite daha bulundu. Perseverance'ın Twitter hesabından paylaşımda bulunan NASA uzmanları, aracın bulduğu yeşilimsi kaya örneğinin fotoğrafını Yanımda taşımak için başka bir küçük Mars parçası başlığıyla paylaşırken, altına bunun oraya nasıl geldiğine dair birkaç fikir var. Hipotezler havada uçuşuyor! diye bir not da iliştirdi.
Eklenme Tarihi: (19.11.2021 14:20:18)
Okunma Sayısı: 247

NASA'nın büyük bir heyecan ve umutlarla Mars'a gönderdiği ve iniş yaptığı günden bu yana yeni örnekler toplayan uzay gezgini Perseverance, yeni bir keşifite daha bulundu. Perseverance'ın Twitter hesabından paylaşımda bulunan NASA uzmanları, aracın bulduğu yeşilimsi kaya örneğinin fotoğrafını Yanımda taşımak için başka bir küçük Mars parçası başlığıyla paylaşırken, altına bunun oraya nasıl geldiğine dair birkaç fikir var. Hipotezler havada uçuşuyor! diye bir not da iliştirdi.Windows İçin Güncellenen WhatsApp, Önemli Yenilikler Getiriyor!Windows sistemler için güncellenen yeni WhatsApp uygulaması, henüz beta aşamasında olsa da, uzun süredir yaşanan problemlerden bazılarını çözüyor ve şu anda indirilebilir durumda! Perseverance gezgini, Mars yüzeyinde düzenli olarak yaptığı seyahatlerle bulabildiği her küçük parçayı topluyor ve bunları saklamak için numune tüplerine yerleştiriyor. NASA, bu numuneleri 2030 yılında Dünya'ya getirmek üzere planlamalar yaparken, yeni bulunan yeşilimsi kaya örneğinin bu denli heyecanlandırmasının arkasında ise bulunan bu taşın olivin olduğunun düşünülmesi. Another little piece of Mars to carry with me. My latest sample is from a rock loaded with the greenish mineral olivine, and there are several ideas among my science team about how it got there. Hypotheses are flying! Science rules. #SamplingMars https://t.co/L6lhCNdqWq pic.twitter.com/bFXxExhS1P — NASA's Perseverance Mars Rover (@NASAPersevere) November 16, 2021 Olivin, gezegenimizin üst mantosunda yaygın bulunan bir mineral olurken, daha önceki yapılan araştırmalarda farklı astroitlerde de bu mineralin izlerine rastlanmıştı. Bu da Mars hakkındaki düşünceleri önemli ölçüde etkileyecek bir buluş niteliği taşıyor. NASA, şimdilik olivin hakkındaki hipotezleri paylaşmış değil. Ancak araştırmacıların verilere dayanarak çok sayıda analizde bulunacakları çok açık.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |