indirline.com, program indir, indir
25 Nisan 2024 , Perşembe             Aktif Ziyaretçi: 16947
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Microsoft, ABD Ordusu İçin Özel Çipler Üretmek İçin Kolları Sıvadı!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Microsoft, ABD Ordusu İçin Özel Çipler Üretmek İçin Kolları Sıvadı!
Microsoft, ABD Ordusu İçin Özel Çipler Üretmek İçin Kolları Sıvadı!

ABD Ulusal Güvenlik Teknolojisi Hızlandırıcısı (NSTXL), Hızlı Güvenceli Mikroelektronik Prototipler (RAMP) projesinin ikinci aşamasının bir parçası olarak, ABD ordusu için özel çipler oluşturmak üzere Microsoft'u da görevlendirdi. NSTXL, Ağustos ayının başlarında RAMP-Commercial (RAMP-C) programının bir parçası olarak çip üreticileri Intel ve Qualcomm ile benzer bir sözleşme imzalamıştı.
Eklenme Tarihi: (19.11.2021 18:47:03)
Okunma Sayısı: 275

ABD Ulusal Güvenlik Teknolojisi Hızlandırıcısı (NSTXL), Hızlı Güvenceli Mikroelektronik Prototipler (RAMP) projesinin ikinci aşamasının bir parçası olarak, ABD ordusu için özel çipler oluşturmak üzere Microsoft'u da görevlendirdi. NSTXL, Ağustos ayının başlarında RAMP-Commercial (RAMP-C) programının bir parçası olarak çip üreticileri Intel ve Qualcomm ile benzer bir sözleşme imzalamıştı.Üretiminde Balık Ağları da Kullanılan Otomobil: Fiyatı Ne Kadar Olacak?Elektrikli otomobil üreticisi Fisker, balık ağları gibi dönüştürülebilir malzeme kullanarak ürettiği, dev gibi bir ekrana sahip olan yeni elektrikli canavarı Fisker Ocean'ı tanıttı. RAMP fikri, geliştirme sürecini hızlandırmaya ve güvenilir, güvenli son teknoloji ürünü mikro elektronik tasarım ve üretimi ulusal güvenlik ve savunma uygulamalarına getirmeye yardımcı olmak için ticari en iyi uygulamalardan yararlanmak olarak açıklanıyor. Microsoft, Savunma Bakanlığı'nın, tasarım ve üretimin güvenlik ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamasını sağlarken, ölçeklenebilir bir mikro elektronik tedarik zinciri kullanmak için RAMP projesinden yararlanmayı umduğunu söylüyor. RAMP projesinin ikinci aşamasındaki rolünün bir parçası olarak Microsoft, BAE Systems, Cadence Design Systems, GlobalFoundries, Siemens EDA, Raytheon Intelligence ve Space gibi, ticari ve savunma sanayii alanlarında faaliyet gösteren birçok mikro elektronik iş ortağıyla işbirliği yapıyor.COVID-19, Şimdi de Oyun Oldu: Antidote COVID-19'u Bedava İndirin!Dünya Sağlık Örgütü'nün de desteği ile geliştirilen ücretsiz mobil oyun Antidote COVID-19, App Store ve Goolge Play Store'dan indirilebiliyor! Microsoft, bu aşamada tasarlanacak çipler hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmadan, yeni tasarımlarla hedefin güç tüketimini düşürmeye, performansı iyileştirmeye, fiziksel boyutu küçültmeye ve DoD sistemlerinde kullanım için güvenilirliklerini artırmaya yardımcı olmak olduğunu söylüyor. Microsoft'tan yapılan açıklamada, RAMP çözümü, bulut, AI [yapay zeka] ve makine öğrenimi destekli otomasyon, güvenlik ve ölçülebilir güvence ile kritik görev uygulamaları için gelişmiş bir mikro elektronik geliştirme platformu sağlayacak dedi.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |