indirline.com, program indir, indir
26 Mayıs 2024 , Pazar             Aktif Ziyaretçi: 31958
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Samsung ve Google'ın WearOS İşbirliği, Apple WatchOS'un Ensesinde!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Samsung ve Google'ın WearOS İşbirliği, Apple WatchOS'un Ensesinde!
Samsung ve Google'ın WearOS İşbirliği, Apple WatchOS'un Ensesinde!

Google'ın akıllı saat işletim sistemi Wear OS, artık Apple'ın Watch OS'undan sonra en büyük ikinci akıllı saat platformu. Tabii ki bu başarıda en önemli pay Samsung'a ait. Wear OS, yılın ikinci çeyreğinde yalnızca %4'lük bir pazar payına sahipti. Ancak platform, üçüncü çeyreğin sonunda %17 gibi büyük bir pazar payı elde etti.
Eklenme Tarihi: (24.11.2021 21:56:11)
Okunma Sayısı: 338

Google'ın akıllı saat işletim sistemi Wear OS, artık Apple'ın Watch OS'undan sonra en büyük ikinci akıllı saat platformu. Tabii ki bu başarıda en önemli pay Samsung'a ait. Wear OS, yılın ikinci çeyreğinde yalnızca %4'lük bir pazar payına sahipti. Ancak platform, üçüncü çeyreğin sonunda %17 gibi büyük bir pazar payı elde etti.Huawei Watch 3 İncelemeFitness takibinde üstün özelliklere sahip ve çok daha fazlasını sunan bir akıllı saat arayanlar için Huawei Watch 3'ü tüm özellikleriyle değerlendiriyoruz.. Wear OS 3, Samsung ile birlikte geliştirildi ve birçoğunuzun bildiği gibi Galaxy Watch 4 serisi, Tizen OS yerine bu işletim sistemi ile geliyor. Samsung'un Wear OS tarafına katılması, satılan her yeni Galaxy Watch 4 modelinin Wear OS'un pazar payını artıracağı anlamına geliyordu ve öyle de oldu. Apple'ın Watch OS'u, üçüncü çeyreğin sonunda %22'lik bir pazar payına sahip. Yani Wear OS'tan %5 daha yüksek. Bununla birlikte, Watch OS yıl boyunca önemli miktarda pazar payı kaybetti ve 2020'nin 4. çeyreğindeki %40'tan 2021'in ilk çeyreğinde %33'e düştü ve 2. çeyrekte de %28'e geriledi. Apple'ın kaybettiği pazar payı, doğal olarak Apple Watch satış rakamlarına da yansıyor. Samsung, küresel akıllı saat pazar payını 2022'nin 3. çeyreğine göre yıllık bazda artırırken, Apple'ın payı yıllık bazda %10'luk önemli bir düşüş yaşadı. Bu, Huawei'nin daha fazla zemin kaybetmesiyle birlikte, Samsung'un küresel akıllı saat pazarındaki hakimiyetini güçlendirmesine ve üçüncü çeyreğin sonunda 2. sırada yer almasını sağladı.Samsung Galaxy Watch 4 İncelemesiwearOS'li ilk Samsung akıllı saat Galaxy Watch 4'ü tüm detaylarıyla inceliyoruz. Ancak yıl henüz sona ermiş değil ve Samsung, 4. çeyrekte daha güçlü bir rekabetle karşı karşıya kalabilir. Counterpoint Research, Apple Watch Series 7'nin 4. çeyreğe kadar ertelendiğini ve bu da en yeni giyilebilir cihazların üçüncü çeyrekte şirketin pazar payına dahil edilmediği anlamına geldiğini söylüyor. Dolayısıyla, dördüncü çeyreğin farklı bir sonucu olabilir. 

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |