indirline.com, program indir, indir
26 Mayıs 2024 , Pazar             Aktif Ziyaretçi: 30509
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Kripto Dünyasına Giriş Yapan Ülkelere Bir Yenisi Daha, Ripple ile Katılıyor
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Kripto Dünyasına Giriş Yapan Ülkelere Bir Yenisi Daha, Ripple ile Katılıyor
Kripto Dünyasına Giriş Yapan Ülkelere Bir Yenisi Daha, Ripple ile Katılıyor

XRP kripto para biriminin arkasındaki firma olan Ripple, ulusal dijital para birimi stratejisini belirlemesine yardımcı olmak için Palau Cumhuriyeti ile birlikte çalıştığını duyurdu. İlk çalışma, paritenin sınır ötesi ödemelere ve USD destekli bir dijital para birimine odaklanması yönünde olacak. Plan devam ederse, dijital para birimi devlet destekli ilk ulusal stabilcoin olabilir.
Eklenme Tarihi: (25.11.2021 10:36:23)
Okunma Sayısı: 292

XRP kripto para biriminin arkasındaki firma olan Ripple, ulusal dijital para birimi stratejisini belirlemesine yardımcı olmak için Palau Cumhuriyeti ile birlikte çalıştığını duyurdu. İlk çalışma, paritenin sınır ötesi ödemelere ve USD destekli bir dijital para birimine odaklanması yönünde olacak. Plan devam ederse, dijital para birimi devlet destekli ilk ulusal stabilcoin olabilir.Mining (Kripto Para Madenciliği) Nedir? Nasıl Yapılır, Türleri Nelerdir?Bitcoin gibi kripto paraların iyice hayatımıza girmesi ile birlikte, kripto para madenciliği (mining) de merak edilen konulardan biri haline geldi. Ortaklık hakkında yorum yapan Palau Cumhuriyeti Başkanı Surangel S. Whipps, Jr. şunları söyledi: Finansal yenilik ve teknolojilerde liderlik etme taahhüdümüzün bir parçası olarak, Ripple ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Ortaklığın ilk aşaması, sınır ötesi bir ödeme stratejisine ve Palau vatandaşlarına daha fazla finansal erişim sağlayarak ulusal bir dijital para birimi oluşturma seçeneklerini keşfetmeye odaklanacak. Ortaklar, bu dijital para birimini 2022'nin ilk yarısında Ripple'ın teknik, iş, tasarım ve politika desteği sağlamasıyla dağıtmayı umduklarını söylüyorlar. Yüzlerce adadan oluşan bir takımada olan Palau, kripto para birimlerinin iklim üzerindeki etkisinden de endişe duyuyor ve Ripple seçimi biraz da buna bağlanıyor. Bitcoin gibi popüler kriptolar, madenciliği yapan bilgisayarlar nedeniyle önemli ölçüde sorun yaratıyor. Ripple ise karbon nötr olduğunu ve diğer blok zincirlerinden 120.000 kat daha fazla enerji verimli olduğunu iddia ediyor. Palau, böylece gelişmekte olan kripto para teknolojisini benimseyen bir avuç başka ülkeye katılmış oluyor. Ülkelerin seçtiği seçenekler Bitcoin'den biraz daha merkezi olsa da, dünyanın çoğu şimdi ulusal para birimleri için blok zincirleri benimseyen bir yöne gidiyor gibi görünüyor.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |