indirline.com, program indir, indir
26 Mayıs 2024 , Pazar             Aktif Ziyaretçi: 31502
   
    Gelişmiş Arama                     Download Sepeti    
  Ana Sayfa > Teknoloji Haber > Internet > Fahrettin Koca, Yerli COVID Aşımız Turcovac için Beklenen Açıklamayı Yaptı!
Habere Yorum Ekleyin
Haber için Yapılan Yorumlar
Haberi arkadaşına gönder
Bu sayfayı yazdır


İlgili Haberler
 Sadece 1 Dakikada En Uzun Ay Tutulmasını İzleyin: Ay İşte Böyle Tutuldu!
 AOC CU34G3S İncelemesi
 ABD'den Çin'e Bir Yasak Daha: Şimdi de Kuantum Bilgisayarlar...
 Epson, Yosundan Biyoplastik Üretimi İçin Düğmeye Bastı
 Samsung, Yeni İddiaya Göre OLED Ekranları İçin LCD'den Vazgeçiyor!
 The Witcher 2. sezon ne zaman? Netflix tarih verdi (Fragmanlar)
 Netflix Aralık 2021 takviminde neler var? İşte yeni sezonlar ve filmler
 Game Factory Booster'ın 2. Dönem Başvuruları Açıldı
 Blue Origins'in Bir Sonraki Uzay Yolculuğunda Sürpriz Bir İsim de Olaacak!
 2 Yıllık Android 10, Android 12 Yayınlanırken Krallığını İlan Etti
 İlgili haberlerin tümü
 
  Fahrettin Koca, Yerli COVID Aşımız Turcovac için Beklenen Açıklamayı Yaptı!
Fahrettin Koca, Yerli COVID Aşımız Turcovac için Beklenen Açıklamayı Yaptı!

Bir süredir çalışmaları devam eden yerli COVID-19 aşısı Turcovac için acil kullanım onayı başvurusu yapıldığını açıklandı. Açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından, Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında yapıldı.
Eklenme Tarihi: (25.11.2021 11:43:04)
Okunma Sayısı: 307

Bir süredir çalışmaları devam eden yerli COVID-19 aşısı Turcovac için acil kullanım onayı başvurusu yapıldığını açıklandı. Açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından, Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında yapıldı.Bebeklere COVID-19 Aşısı Yapılacak mı? İlk Adım Atıldı!Bu ilkbaharda, altı aylık bebekler de dahil olmak üzere, 12 yaş altına da COVID-19 aşısı yapılmaya başlanacak gibi görünüyor.. Koca, açıklamasında şunları söyledi: Yerli covid inaktif aşımız Turkovac, bugün itibariyle acil kullanım onayına müracaat etmiştir. Yıl bitmeden yaygın kullanıma gireceğini ümit ediyoruz. Hücreden aşıya kadar her aşaması ülkemizde ve ülkemiz bilim insanlarınca geliştirilen milli aşımızın ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya hayırlı, uğurlu olmasını dilerim. Acil Kullanım Onayı Nedir? Acil kullanım onayı, Sağlık Bakanlığı web sitesinde şu şekilde açıklanıyor: Bulaşıcı hastalıklar kapsamında kabul edilen, halk sağlığını ciddi olarak tehdit eden istisnai durumlarda kullanılacak ve ruhsatlandırmaya esas veriler sağlanıncaya kadar sorumlu kurum tarafından verilen kullanım izni. Onayın verilmesinin ardından, Turcovac'ın da Türkiye'de uygulanan BionTech ve Sinovac aşılarına katılması bekleniyor. Koca ayrıca, Türkiye'de COVID-19 salgın sürecinde yapılanları şu sözlerle özetledi: DSÖ tarafından belirlenen kronik hastalık yönetimi politikalarının hayata geçirilmesinde Norveç'le birlikte dünya lideri olarak literatüre geçtik. Covid-19 aşılarının alımı için 17 milyar, koruyucu malzeme, ilaç ve tıbbi sarf malzeme alımları için 2 milyar lira, Covid-19 personel ek ödemeleri için ise 1,7 milyar lira olmak üzere, toplamda 20,7 milyar lira cari harcama yapıldı. Köy köy, mahalle mahalle, ev ev tarama yaparak yüzde 99'un üzerinde filyasyon ve temaslı takibi sağladık.

Kaynak: CHIP Online

Copyright © 2016 İndirLine               Program Arşivi | Yardım Merkezi | Bize Ulaşın | Editörlük Sistemi | Siteniz İçin |